Charakter závodu jsme představili v upoutávce. Takže jen stručně: dnes tedy 169 km a 1843 výškových metrů. Do etapy po včerejšku vstupoval Jakub Otruba z průběžně druhého místa. Gert Kivistik byl třetí a vedl sprinterskou soutěž. V týmech bylo ATT Investments na druhém místě.

Cíle byly jasné. Dostat Jakuba na první místo a udržet Gerta v čele soutěže sprinterů.

V průběhu dnešní etapy pršelo a dost foukalo. Závěr byl stejně jako včera do kopce, ale těžšího.

Od startu se jelo hodně aktivně. Hned na první prémii rozjel Matúš Štoček takové tempo, z něhož nakonec sám bral první místo, ale před Gertem Kivistikem (na snímku). Což znamenalo, že pokud etapu dokončí, dres už mu nikdo nesebere.

Únik se podařil až po 90 km. Odjeli jen dva lidi, získali maximálně minutu. Od nás se na sjíždění podíleli Jan Kašpar a Matúš Štoček společně s kluky z Vorarlbergu. Sjelo se to přibližně 10 km před cílem.

Jakubovi v cílovém kopci nejprve jeli Dan Turek s Mártonem Dinou takové tempo, které přestával akceptovat průběžný lídr Dán Wallin. Kluci tedy přišlápli, aby se to ještě víc nadělilo, takže do cíle se pak dojíždělo v podstatě po jednom. A z téhle situace pak profitoval Jakub Otruba. Třetí místo mu stačilo na celkové vítězství. 

Dan dokázal dojet na 10. místě, což mu zajistilo 8. celkově.

"Etapa i celý etapový závod proběhl podle našich plánů a představ. Kromě vítězství v soutěži jednotlivců máme sprinterský dres i týmovou klasifikaci. Takže velká spokojenost," komentoval průběh závodu a výsledky týmu Petr Kaltofen.

"Do dnešní etapy jsme vstupovali ve velmi dobré pozici, měli jsme tři lidi v pořadí. Kluci z týmu odvedli v průběhu celého etapáku velmi dobrou práci, ať už v samotném průběhu etap, tak pak v koncovkách. Každý měl svou roli a tu si plnil bezchybně," řekl pro Roadcycling.CZ Jakub Otruba. "Vítězství si velmi cením, je to moje první výhra v celkovém pořadí etapového závodu a navíc s novým týmem. Lepší vstup do sezóny jsme ani mít nemohli. Doufám, že na to v dalších závodech navážeme, máme silný tým, který výborně spolupracuje."