Kulhánek ovládl kategorii U23 na ČP v Blatné

13.08.2019 | TZ Favorit Brno, Foto: Favorit Brno

Kulhánek ovládl kategorii U23 na ČP v Blatné

David Kulhánek z Favoritu Brno podal skvělý výkon v čtvrtém závodě Českého poháru v Záboří u Blatné, když vyhrál kategorii U23 a celkově skončil čtvrtý.

Favorit reprezentovala pětice Sekanina, Kulhánek, Voneš, Procházka a Kmínek, Hampl s Rotterem startovali v reprezentačním dresu na Mistrovství Evropy.

„Měl jsem z toho trochu respekt, protože jsme byli oslabeni, ale kluci mě potěšili a zvládli to velmi dobře,“ hodnotil šéftrenér Favoritu František Trkal.

Závodilo se na nové trati o celkové délce 156 km, přičemž cyklisté museli za deštivého počasí zdolat 13 okruhů.

V polovině závodu se odpoutala skupina 20 lidí, kde měl Favorit hned čtyři lidi. „Při dalším dělení se na čele utvořila jedenáctičlenná skupina, kde jsme měli Sekaninu, Procházku a Kulhánka. Tři kola před cílem odskočila čtveřice Boubal, Kukrle, Petruš a náš David Kulhánek. Nakonec spolu přijeli takto i do cíle. David skončil čtvrtý, na víc už neměl síly. Ale vyhrál třiadvacítku a zaslouží pochvalu,“ říkal František Trkal.

Za touto čtveřicí spurtovala další skupina, kde byl Sekanina druhý a celkově šestý, Procházka skončil desátý a Kmínek 24. „Hodně mě potěšilo nasazení kluků. Bylo vidět, že i v oslabené sestavě chtějí udělat dobrý výsledek a povedlo se jim to,“ dodal šéftrenér.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste