Michael Boroš zvítězil v polském Memorialu Jana Magiery

15.08.2022 | TZ SPR Media, Foto: Otakar Fiala

Michael Boroš zvítězil v polském Memorialu Jana Magiery

Cyklisté Elkov Kasper navázali na sobotní úspěch v polské jednorázovce Memorial Henryka Łasaka a v nedělním závodě stejné kategorie UCI 1.2 ovládli 149 kilometrový závod. Premiérové vítězství Michaela Boroše v barvách královéhradecké stáje podpořili třetím místem Michael Kukrle a čtvrtý Matěj Zahálka. Jakub Ťoupalík byl nejrychlejším jezdcem v kategorii do 23 let.

Cyklistický víkend v Malopolsku zakončil Memorial Jana Magiery, který se jel na šesti okruzích se startem a cílem ve Starym Sączu. Na trase bylo několik stoupání, z nichž nejobtížnější byly výjezdy na Gaboń (2,3 km s průměrným sklonem 7,8 %) a Skrudzinu (1 km s průměrným sklonem 9 %).

Dnes už jsem stoprocentně spokojený. Včera mě druhé místo mrzelo, ale tohle je moje první vítězství na silnici, takže jsem moc rád. Navíc jsme měli týmovou přesilu a ze dvou víkendových závodů vezeme spoustu bodů, takže jsme z toho vytáhli maximum. V týmu teď panuje velká spokojenost,“ hodnotil vystoupení na polských jednorázových UCI závodech Michael Boroš.

Na trati sice nebyl tak dlouhý kopec, jako v sobotu, ale za to bylo víc prudších stoupání, takže to byl hodně těžký závod a naše týmová převaha byla znát,“ uzavřel Boroš, kterého v nejlepší desítce doplnili vedle Kukrleho a Zahálky také sedmý Jakub Ťoupalík a osmý Filip Řeha. Jezdci Elkov Kasper připsali na týmové konto dalších 93 UCI bodů.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste