MS Urban cycling přineslo třikrát 4. místo v trialu, Miculyčová zítra ve finále BMX

12.11.2022 | TZ ČSC, foto: Erik Figar (BMX Freestyle reprezentace), David Kalaš (Trial)

MS Urban cycling přineslo třikrát 4. místo v trialu, Miculyčová zítra ve finále BMX

Světový šampionát v URBAN cyklistice, tedy v cyklistice typické pro městské prostředí, do níž dle UCI spadá především Trial a BMX Freestyle, se v tomto týdnu koná v Abú Dhabí. Své konečné výsledky už znají čeští trialisté a také většina BMX jezdců. Posledním, kdo bude bojovat o titul světového šampiona, je Iveta Miculyčová v BMX Freestyle Park, kterou čeká finálová jízda v neděli.

Ač by to čeští trialisté tušili, zisk 4. místa v týmové soutěži na úvod šampionátu jim předurčil i jejich další nejlepší konečné výsledky. Na tomto místě skončila finálně Eliška Hříbková, která svou jízdu v kategorii žen zakončila těsně pod stupni vítězů se ztrátou 10 bodů na třetí Švédku Anderssonovou. Stejnou pozici letos obsadil i junior Vojtěch Kalaš, který byl na loňském šampionátu celkově třetí. „Skončil jsem čtvrtý, i přesto že jsem měl stejně bodů jako druhý a třetí, avšak oni zajeli některé sekce lépe a to rozhodlo. Navíc je tady v Abú Dhabí velké horko a jelo se i na písku, na což u nás nejsme vůbec zvyklí“, uvedl po závodě Vojtěch Kalaš. Zbylí čeští reprezentanti bohužel skončili své jízdy v semifinále.

V disciplíně BMX Freestyle, která na šampionátu byla rozdělena na Park a Flatland, se nejdále dostala evropská šampionka ve Freestyle Parku Iveta Miculyčová, která zítra pojede svou finálovou jízdu o titul světové šampionky. Druhá česká reprezentantka Kateřina Jalůvková do finálové jízdy nepostoupila. Do finálové jízdy nepostoupil ani žádný z českých reprezentantů v kategorii muži Elite, když Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste