Pozvánka na 3. ročník závodu VC Temelína

16.08.2019 | TZ organizátor závodu

Pozvánka na 3. ročník závodu VC Temelína

14. - 15. 9. se uskuteční již 3. ročník Velké ceny Temelína. Těšit se opět můžete na víkend nabitý silniční cyklistikou. Na své si přijdou cyklisté všech věkových i výkonnostních kategorii a nikdo neodejde s prázdnou.

“Jelikož se vítězná sestava nemění, snažíme se zachovat závod v osvědčeném formátu a se stejně vysokým pořadatelským standardem jako při posledním ročníku 2016. Pozitivní ohlasy z řad závodníků i našich partnerů naznačují, že se ubíráme správnou cestou,” uvedl ředitel závodu Pavel Jelínek.

V praxi to znamená, že v sobotu je připravena individuální rovinatá časovka na 20 kilometrů. Neděle pak bude patřit nejprve dopoledne dětem, které poměří síly přímo v prostoru startu u jaderné elektrárny. Celý program vyvrcholí v pravé poledne startem hromadného závodu.

Zúčastnit se mohou ryzí amatéři, kteří se sami mohou rozhodnout, zda si troufnou na hlavní stokilometrovou trať, nebo zda raději zvolí kratší 43 km variantu. Pořadatelé očekávají vedle těchto amatérů i účast závodníků se zkušenostmi z Českého poháru a z mezinárodních závodů.

Od jiných závodů podobné úrovně se VC Temelína odlišuje tím, že se zde závodí na uzavřených tratích s úplným vyloučením silničního provozu, což spoluvytváří jedinečnou atmosféru jako na těch největších závodech. “Tak to zůstane i v roce 2019. Sice to pro nás znamená více papírování i zvýšené finanční náklady, ale nakonec vždy převáží cyklistická stránka věci a snaha o bezpečný průběh závodu,” doplňuje Jelínek.

Kromě bezvadného zabezpečení byli závodníci v minulých letech zvyklí na doprovodný program, zajímavé dárky pro každého startujícího i hodnotné věcné a finanční ceny pro ty nejlepší. Také v tomto ohledu vše zůstává při starém.

“Ceníme si toho, že nám i letos byla přidělena organizace akademického mistrovství ČR. Vždyť akademická cyklistika ke Slavii tak nějak patří. Závod bude již tradičně také zařazen do seriálu Jihočeské amatérské ligy,” uzavírá Pavel Jelínek výčet těch nejdůležitějších faktů. Další podrobné informace jsou pak k nalezení na webu pořadatele.

Na stejné adrese naleznete přihlašovací formulář. Díky včasné přihlášce ušetříte na startovném, získáte originální dárek v podobě samolepky na kolo s vlastním jménem a v neposlední řadě se vyvarujete riziku dlouhé fronty v kanceláři závodu těsně před startem.


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


cirkl a andula
Můj Petřík bude nejen jeden z prvních, kdo se přihlásí, ale určitě bude na bedně!!! Anna Valentová
23.08.2019 21:35:47
cirkl a andula
jasně že vyhraju, Anča má pravdu. Boletice tenhle víkend mi nevyšly, ale Temelín už jsem vyhrál, takže vím co a jak! Určitě vyhraju, mám formu!!
02.09.2019 12:30:40
sporťák
tak to se tedy vsadím s jedním, co hlásá propadák. Beru "Anču" za slovo!
04.09.2019 11:30:02
CIGI
Jsem přihlášen, objednávám ještě tričko vel.L PC
06.09.2019 20:32:25