Quintana stále nesehnal tým a podle kolumbijských médií ukončí kariéru

23.01.2023 | Marek Matějka, foto Alex Broadway/A.S.O.

Quintana stále nesehnal tým a podle kolumbijských médií ukončí kariéru

Nairo Quintana se podle Ciclismo en Grande rozhodl ukončit aktivní sportovní kariéru. Kolumbijec od vyloučení z Tour de France marně shání nové angažmá a proto nejspíš skončí se závoděním už ve 32 letech.

Kolumbijský deník Ciclismo en Grande uvádí, že Quintana oficiálně potvrdí svůj odchod do důchodu příští středu. Dvaatřicetiletý vrchař po svém letním odchodu z týmu Arkéa Samsic stále hledá smlouvu na rok 2023. Quintana měl na Tour de France pozitivní test na látku tramadol a byl z největšího závodu světa diskvalifikován. Tramadol je silný lék proti bolesti a v době pozitivního testu nepatřil mezi látky zakázané Světovou antidopingovou agenturou. Patřil však kvůli tlumícím účinkům mezi léky zakázané v silničních závodech. Závodníci s tramadolem v krvi mohou být méně obezřetní a proto nebezpeční sobě i soupeřům.

Quintanovi bylo odebráno šesté místo v konečném pořadí Tour de France a ukončena smlouva s francouzským týmem. Kolumbijec se na rozvázání smlouvy dohodl, kvůli užívání tramadolu nedostal žádný další trest, či zákaz činnosti. Jenže se ukázalo, že o Quintanu s pošramocenou pověstí není mezi velkými týmy zájem. Některým celkům v dohodě brání členství v hnutí MPCC, které zakazuje svým členům přijímat závodníky po takových prohřešcích.

Quintana odmítl nabídku kolumbijského týmu Medellín-EPM, kde od letošní sezóny jezdí Miguel Ángel López a podle Ciclismo en Grande radši ukončí kariéru, než aby jezdil pouze na kontinentální úrovni. Bývalý vítěz Giro d'Italia a Vuelta a España by měl příští středu uspořádat tiskovou konferenci, na které potvrdí konec své kariéry.


Marek Matějka
Všechny články autora


Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste