V nedělním závodě italského poháru Trofeo Oro in Euro zvítězila italská závodnice Barbieri. Neumanová šestá

08.03.2021 | LK, Foto: archiv T. Korvasová, team Servetto, Trofeo Oro

V nedělním závodě italského poháru Trofeo Oro in Euro zvítězila italská závodnice Barbieri. Neumanová šestá

Ve stejném čase dokončila také GUAZZINI Vittoria z týmu VALCAR – TRAVEL & SERVICE, na třetím místě pak TOMASI Laura (ALE BTC LJUBLJANA). Na krásném šestém místě dojela česká závodnice Tereza Neumanová ze španělského týmu Burgos Alimenta women cycling sport. Se ztrátou třiceti osmi sekund se na 43. pozici umístila další Češka Tereza Korvasová z týmu Servetto - Makhymo - Beltrami TSA. 63. místo obsadila Markéta Hájková (BEPINK).

Výsledky:

1 BARBIERI Rachele (G.S. FIAMME ORO) 02:37:15

2 GUAZZINI Vittoria (VALCAR - TRAVEL & SERVICE) stejnáý čas

3 TOMASI Laura (ALE BTC LJUBLJANA) stejnáý čas

4 CONSONNI Chiara (VALCAR - TRAVEL & SERVICE s.t.)

5 CARBONARI Anastasia (BORN TO WIN-G20 BOILER PARTS-AMBE)

6 NEUMANOVÁ Tereza ( WOMEN CYCLING SPORT) - na úvodní fotografii vpravo

43 KORVASOVÁ Tereza (Servetto - Makhymo - Beltrami TSA) – 0.38

63 HAJKOVÁ Markéta (BEPINK) – 1.20

Tereza Korvasová závodní víkend ohodnotila: "Beru to jako velkou zkušenost! V sobotu jsem byla hozena do vody a bylo na mně, jak se s tím poperu. Myslím, že náročnější a především techničtější závod na začátek sezóny, než Strade Bianche by se hledal už těžko. Jsem moc ráda, že jsem mohla s týmem startovat právě na tomto závodě, atmosféra byla opravdu výjimečná a pro mě to byl opravdu křest ohněm – první závod kategorie World tour, první závod ve velkém balíku po roce a půl, první závod s novým týmem, první zkušenost s jízdou na šotolině... Nedělní závod ze série italského poháru byl o poznání klidnější, stále se však jednalo o rychlý závod. Určitě musím vylepšit poziční jízdu, najít si místo v balíku, ne vedle něj, či za ním. Jinak se moc těším na zbytek sezóny. Terka Neumanová jela dnes výborně! Věřím, že nabyté zkušenosti dokážeme spolu s dalšími holkami zúročit na některé z reprezentačních akcí."

Tereza Korvasová vpravo

Reprezentační trenér Tomáš Konečný k výsledkům řekl: Šesté místo v italském závodě je hezký vstup do sezóny pro Terezu Neumanovou. Terka Korvasová má za sebou také dobrý výsledek. Závodila v sobotu ve World Tour závodě na náročné trati s těmi nejlepšími a v neděli dojela v podstatě také se špičkou, je vidět, že je to správná cesta, když se holky vydaly do zahraničí a budou jezdit takové závody. To je určitě do budoucna posune. Navíc italský pohár má 150 holek na startu!!! To je super škola.“Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste