Vyzkoušeli jsme za vás...test kolekce oblečení Glockner

03.06.2021 | -mlm-, foto Jiří Bartoň a Libor Matějka

Vyzkoušeli jsme za vás...test kolekce oblečení Glockner

Tentokrát jsme se i podíleli na návrhu soupravy cyklistického dresu a cyklistických kalhot a doplnili je o "Gazzettu". Tedy noviny pod dres. Tím má kolekce tři kusy, ale noviny jsou skladnější, než vesta, nebo větrovka.

Rakousko se již otevřelo a i vy možná vyrazíte k našim jižním sousedům na kolo. Velkým cílem mnoha cyklistů je pověstné stoupání na Glockner - Großglockner Hochalpenstraße. Také my vloni jeli tímto směrem a výrobce oblečení Sýkora Sportswear nám připravil soupravu oblečení. Jednu vzpomínkovou na výročí "Po 35 letech opět na Glockneru", 35 let zisku prémie a titulu Glocknerkönig a jednu, kterou si můžete pořídit i vy.

Výrobcem je Sýkora Sportswear a my si pro naše oblečení vybrali dres s všitými rukávy a kombinující materiály Think a na rukávech extra pružný Strategy. Dolní okraj rukávu je pouze řezaný a díky tomu velice komfortní na nošení. Dres je opravdu lehký, letní a závodní střih hodně přiléhavý.  

loading...

Dres je v blankytně modré a bílé, v barvách nejznámnějšího rakouského stoupání. Bílý sníh a modré nebe (pokud vyjde počasí), jsou barvy, které vás zde nejvíce zaujmou. Ale jste v horách a to naše stoupání je hodně dlouhé a má téměř neustále 12% sklon. Ze strany od Zell am See končí v nadmořské výšce 2 445 metrů nad mořem na Fuschertörlu. Od mýtné brány po věžičku na Fuschertörlu je to 12,8 km, převýšení 1 330 výškových metrů a sám jsem jej v roce 1985 zdolal v čase 50:25. Můžete si ho sami vyzkoušet a nechat si změřit oficiální čas, dole a nahoře je turniket. Za jedno Euro vám dole vyjede štítek, nahoře si tím změříte čas a při návratu vám na mýtném vytisknou pamětní diplom.

Cílová věžička Fuschertörlu dala kolekci grafické logo. Tady se měří cílový čas.

Gazzetta - tedy noviny, jsou doplněk ke kolekci Glockner windstopper, za normálních okolnosti si je vezete ve čtvrté kapsičce v dresu, ale pokud nechcete při sjezdu prochladnout, stačí je vložit pod dres na prsa. Je to osvědčená pomoc fanoušků cyklistiky dodnes používána u profesionálů. My, obyčejní srtelníci, nemůžeme očekávat, že nám na vrcholu někdo opravdové noviny podá, proto si je raději berte s sebou. Potisk je tématický, titulka růžového sportovního deníku La Gazzetta dello Sport, který dal barvu celému Giro d´Italia. Noviny jsou vyrobeny z windstopperu, tedy větru odolnému materiálu.

Pokud vyrazíte letos do Rakouska zdolat Großglockner Hochalpenstraße, můžete ve stylovém oblečení. V barvách Glockneru.

Foceno v přilbě Force Lynx a na kole Cannondale SuperSix EVO z prodejny 4kluciodkol.cz
Mohlo by vás zajímat


Diskuze k článku

Pro přidávání příspěvku se prosím přihlaste


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equinox
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE