Celkem 62 cyklistů si v etapě připsalo stejný čas jako vítěz. Mezi nimi bylo deset českých závodníků. Ze Sparty to byli kromě Fiali ještě Jan Stohr a Tomáš Kalojíros. Tři zástupce tu měl i Tufo-Pardus Prostějov: Karla Tyrpekla, Filipa Řehu a Jakuba Hníka. Dále tu byli Nicolas Pietrula z Dukly Praha, Pavel Gruber reprezentující Slávii Trenčín a František Honsa z Topforex Lapierre, který tu měl ještě týmového parťáka, slovenského cyklistu Marka Gajdulu.

Nechyběl ani nejzkušenější a výkonnostně aktuálně nejlepší z 23 českých cyklistů, kteří nakonec stanuli na startu tohoto etapáku, Daniel Turek, který se podílel na etapovém úspěchu svého kolegy (viz titulní snímek), který je pro Izrael historicky prvním vítězstvím izraelského cyklisty v závodě UCI!

V úniku Syver Waersted z Uno-X a Kanaďan Robin Plamondon z Israel Cycling Academy.

Všichni ostatní Češi dojeli ve 40 členné skupině, kde se srovnali cyklisté od 79. do 118. místa (z celkového počtu 137 klasifikovaných v cíli) a kteří si připsali ztrátu 5:34 min.

Druhé a třetí místo na stupních vítězů obsadili belgičtí mladíci z Lotto Soudal U23: Maritovi je 21 a Van der Paarovi dokonce jen 19 let. Ti také vedou po první etapě soutěž týmů.

Sparta a Prostějov patří mezi 12 týmů z celkového počtu 24, kteří měli v první skupině minimálně tři lidi, a proto mají v týmové soutěži totožný čas jako vedoucí celek.

Zítra je na programu velmi podobná etapa jako dnes a to jak délkou, tak profilem.