18th Ronde van Vlaanderen WE (1.WWT)

02.04.2021 | Jiří Vlasák, foto: Ronde van Vlaanderen

18th Ronde van Vlaanderen WE (1.WWT)

I ženy mají své Flandry. Již 18. ročník se odehraje stejně jako mužský závod v neděli 4. dubna z Oudenaarde do Oudenaarde. Jelikož jde o závod mimořádně prestižní a samozřejmě nejvyšší kategorie UCI, uvidíme v něm to nejsilnější, co se dnes v ženské světové cyklistice pohybuje.

Oudenaarde je 35tisícové město ve středozápadní části Belgie, v její vlámské části, zhruba 50 km západně od Bruselu.

Dámská verze měří 152 km a je tedy přibližně o 110 km kratší než mužská. Ale i pro ženy bude mimořádně náročná.

Po úvodních zahřívacích 40 km přijdou na řadu první dva dlážděné úseky. Ale to bude jen předehra. Vše začne od 55. km. V následujících 85 km budou muset cyklistky kromě jiného překonat 13 náročných bergů a dalších 9 dlážděných úseků, přičemž v mnoha případech půjde o kombinaci obojího.

Po posledním prudkém dlážděném stoupání, ikonickém Paterbergu, bude do cíle zbývat 14 km, které se odehrají - jak je na Flandrech zvykem – na široké silnici a po rovině. I tady může hrát vítr významnou roli.

Na start se postaví celkem 24 týmů po 6 dívkách. Jedničku ponese obhájkyně loňského prvenství Chantal Van den Broek-Blaak z SD Worx. Týmu, který do závodu staví to nejlepší, co má momentálně na skladě v čele s aktuální světovou šampionkou Annou Van der Breggen.

Uvidíme, jak si tento papírově nejsilnější tým povede v souboji se silnými individualitami, především pak Annemiek Van Vleuten reprezentující od letošní sezóny Team Movistar. Ve výborné formě je ale i Marianne Vos z Jumbo-Visma či Elisa Longo-Borghini z Trek-Segafredo.

To jsou největší favoritky Flander, ale nutno počítat i s dalšími výbornými závodnicemi, jakými jsou např. Katarzyna Niewiadoma z Canyonu, Lotte Kopecky z Liv, Cecilie Ludwig z FDJ, Marta Bastianelli z Alé, Grace Brown z BikeExchange, Lisa Brenauer z Ceratizitu či Elisa Balsamo z Valcaru.

Ale ani těmito jmény výčet výborných cyklistek nekončí. Elisu Longo Borghini budou v týmu Treku doplňovat Ellen Van Dijk, Elizabeth Deignan, Audrey Cordon-Ragot a Ruth Winder. BikeExchange kromě Brown bude mít k dispozici Sarah Roy a Amandu Spratt. Zálohou pro Van Vleuten bude Emma Norsgaard. V týmu Alé mají velmi slušnou formu i Eugénia Bujak a Marlen Reusser a v FDJ zase Emilia Fahlin.

A aby byl výčet kompletní, dodejme, že lídryně SD Worx budou moci v případě potřeby zastoupit Amy Pieters, Demi Vollering a Christine Majerus. A to předpokládáme, že pro špičkovou sprinterku Jolien D´Hoore budou bergy příliš těžké.

Část závodu vysílá Eurosport přímým přenosem.

Custom "S-WORKS" XL 29'

Nabízím k prodeji Custom stavbu"S-WORKS" na...

42000 ,- Více..

Dívčí dětské kolo Superior Paint 24"...

Téměř nové dívčí kolo superior, vel.24,...

4990 ,- Více..

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex,...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

33333 ,- Více..

TRETRY M-WAVE MTB

AKČNÍ CENA - SLEVA 50% Zcela nové...

764 ,- Více..