Alan Boileau potvrdil, že s jídlem roste chuť

04.05.2021 | Jiří Vlasák, foto: Tour du Rwanda

Alan Boileau potvrdil, že s jídlem roste chuť

21letý mladík, který je letošním nováčkem v týmu B&B Hotels, včera zjistil, že může vyhrávat, což ho povzbudilo natolik, že si vítězství zopakoval: vyhrál i 3. etapu na Tour du Rwanda. Do čela průběžné klasifikace se vrátil Brayan Sánchez z kolumbijského Medellinu.

Ve Rwandě šlo poprvé do tuhého. Třetí etapa obsahovala 6 vrchařských prémií, přičemž na vrcholu té poslední byl umístěn cíl. Stejný čas jako vítěz si tak připsalo pouze deset dalších cyklistů. Nebyl mezi nimi držitel dresu pro vedoucího závodníka Santiago Umba (Androni), takže se mohl do čela průběžného pořadí vrátit ten, kdo se tam ocitl po etapě první: Brayan Sánchez (Medellin).

I dnes se vydali do úniku tři cyklisté, z nichž nejznámějším byl Cyril Gautier z francouzského B&B Hotels. Ten nakonec v cíli ztratil přes 12 minut, ale umožnil svým kolegům včetně pozdějšího vítěze etapy i lídra týmu Quentina Pachera šetřit síly na náročný závěr, který završil etapu, při níž cyklisté museli projet i vydatným tropickým lijákem.

Aktivně si v průběhu etapy počínali cyklisté Israele, ale stejně tak i amerického kontinentálního Wildlife, jejichž lídr Alex Hoehn poskočil po dnešní etapě na průběžné druhé místo.

Ze známějších jmen, které v první jedenáctce aktuálního pořadí dnes odskočili zbytku startovního pole, jsou Quentin Pacher (B&B), Jhonatan Restrepo (Androni), James Piccoli (Israel), Óscar Sevilla (Medellin) i Carlos Quintero (Terengganu).

Zítra čeká cyklisty další náročná šichta, jelikož na 124 km budou muset překonat 5 vrchařských prémií, z toho dvě jedničky, přičemž cíl bude na vrcholu poslední z nich: 3km a 5,7%.

Prodám vidlici FOX 36 VAN R 160mm

Prodám vidlici FOX 36 VAN R 160mm. Je bez...

10000 ,- Více..

Rock Machine torrent

Prodám horské kolo Rock Machine torrent ve...

16000 ,- Více..

Lezyne macro plus

Prodán lezyne macro plus GPS staré 3 týdny

2000 ,- Více..

FOCUS JAM 6.8 NINE MODEL 2022

Prodám nové nejeté kola FOCUS JAM 6.8 NINE...

65000 ,- Více..