Caja Rural slaví první výhru v sezóně. 2. etapu Andalusie ovládl Serrano

20.02.2020 | Petr Fantyš, foto Sirotti

Caja Rural slaví první výhru v sezóně. 2. etapu Andalusie ovládl Serrano

Jediná rovnější etapa letošní Andalusie zavedla peloton do Iznajaru, kde si s náročným dojezdem nejlépe poradil mladý Španěl Gonzalo Serrano a připsal si své první profesionální vítězství v kariéře. Pro jeho tým Caja Rural jde o první triumf od srpna minulého roku.

198 kilometrů, 3 horské prémie třetí kategorie a prudký dojezd v městečku Iznajar čekaly na jezdce v nejdelší etapě právě probíhajícího závodu Kolem Andalusie.

Hned v úvodu se odpojila skupinka uprchlíků, jejichž náskok se postupně vyšplhal až na necelých 7 minut. Peloton ale zvýšil své tempo a posledního z pěti odvážlivců dojel 14 kilometrů před cílem. Několik dalších útoků skončilo nezdarem a na metu jednoho kilometru dojel prořídlý balík pohromadě.

V tu chvíli z něj vystřelil 25letý Gonzalo Serrano, na kterého nikdo nereagoval a mladý Španěl si rychle vytvořil poměrně velký odstup. V posledních stovkách metrů se několikrát ohlížel, aby se ujistil, že je jeho náskok dostačující a v posledních metrech už si užíval radost ze své první profesionální výhry.

Dvě vteřiny za ním dojela dvojice Lobato–Teuns a další dvě sekundy po nich zbytek favoritů na celkové pořadí. V souboji o žlutý dres se tak žádné změny neudály. Pohlídal si ho obhájce Jakob Fuglsang, jehož náskok na druhého Mikela Landu stále činí 6 sekund.

Petr Vakoč dojel 36. a za vítězem zaostal o 19 vteřin. Zítra si bude muset poradit se 177 kilometrů dlouhou etapu, která nenabídne moc rovných pasáží, zato hned 5 vrchařských prémií. Bude to tedy něco pro velmi odvážné uprchlíky.


Prodám kolo Author impulse 13

Prodám kolo Author impulse 13 2015. Jeté,...

2700 ,- Více..

3T ERGONOVA TEAM

Karbonová silniční řidítka 3T. Váha 186 g,...

3500 ,- Více..

Scott Spark 29 Elite

Prodám Scott Spark 29 Elite . Vel. XL. Kola...

27490 ,- Více..

Sleva -25% na NOVÉ kolo Specialized...

Prodejna KOLASVORADA nabízí ve slevě-25% na...

53999 ,- Více..