Češi na víkendových silnicích

25.03.2023 | Jiří Vlasák, foto: Tirreno-Adriatico / Sprintcycling

Češi na víkendových silnicích

O víkendu je cyklistický program pochopitelně vždy nejbohatší. Zahraniční silničářská sezóna už je v plném proudu, ta česká začíná v Hlohovci a zvláště pak v Bíteši. Kde všude budou čeští závodníci a české týmy o tomto víkendu závodit?

Dvěma víkendovými etapami skončí Okolo Katalánska (2.UWT), kde pro Remca Evenepoela pracuje Jan Hirt.

Dnes se jede závěrečná časovka Settimana Internazionale Coppi e Bartali (2.1). Tady závodí hned tři Češi. Zatímco Josef Černý si dá v neděli volno, bratři Vackové jsou uvedeni ve startovní listině nedělní jednorázovky GP Industria & Artigianato (1.Pro).

V neděli bude také končit portugalský etapák Volta ao Alentejo (2.2). Do něho 22. března odstartovali původně tři čeští cyklisté, ovšem Daniel Babor v první etapě nestihl limit a Vojtěch Řepa do druhé etapy nenastoupil. Pokračuje tedy pouze Michal Schlegel.

V neděli se jede další z belgických klasik Gent - Wevelgem (1.UWT) a na ní budou hájit i české barvy Zdeněk Štybar (na snímku) a Pavel Bittner

ATT Investments vysílá v neděli kromě Velké Bíteše i sestavu do Slovinska na GP Adria Mobil (1.2), jmenovitě to jsou Räim, Dina, Kivistik, Klabouch, Jakoubek a Camrda.

To je tedy program českých cyklistů na zahraničních silnicích. Na těch domácích budou k vidění v hojném počtu dnes v Hlohovci a v nedělí na prvním závodě Českého poháru ŠKODA CUP 2023 na trati Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE