Cosnefroy vyhrál 4. etapu Occitanie, Bernal celkovým vítězem

04.08.2020 | Marek Matějka, foto La Route d´Occitanie

Cosnefroy vyhrál 4. etapu Occitanie, Bernal celkovým vítězem

Francouzský etapový závod La Route d´Occitanie zakončila čtvrtá etapa s klasikářským dojezdem v městečku Rocamadour. Vítězství získal domácí Benoit Cosnefroy a celkové pořadí ovládl Egan Bernal.

Poslední etapa 44. ročníku La Route d´Occitanie z lectoure do Rocamadouru měřila 195 kilometrů, byla zvlněná a dala příležitost uprchlíkům. Početná skupina unikla na začátku závodu a nejvytrvalejší Fausto Masnada (CCC) vydržel na čele až do posledních kilometrů.

Masnada se osamostatnil 9 kilometrů před cílem, kdy od něj odpadl Filippo Zana (Bardiani - CSF - Faizané). Tato dvojice zaútočila ve druhém stoupání etapy z první skupiny a bojovala o vítězství, respektive Masnada bojoval o vítězství. Jenže ani jemu to nevyšlo až do cíle. Peloton se v technickém a náročném závěru přiblížil dostatečně blízko a toho využil agresivní Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale). Sólově nastoupil a v krátkém cílovém stoupání udržel za sebou všechny soupeře.

Pro Cosnefroye je to už třetí letošní vítězství, všechna získal na domácí půdě. Na jaře vyhrál GP Cycliste la Marseillaise a etapák Etoile de Bességes. 

Druhý skončil Bauke Mollema (Trek - Segafredo), třetí Thibaut Pinot (Groupama - FDJ) a čtvrtý Egan Bernal (Ineos). Všichni se ztrátou 2 vteřin na Cosnefroye. To Bernalovi stačilo k udržení dresu lídra závodu a celkovému vítězství. Druhé místo obsadil Pavel Sivakov (Ineos) a třetí Aleksandr Vlasov (Astana). Nejlepším domácím závodníkem je čtvrtý Pinot. 

Bernal vyhrál také bodovací soutěž a soutěž mladých závodníků a odvezl si tři trikoty. Nejlepším vrchařem byl vyhlášen Lilian Calmejane (Total Direct Energie) a nejlepším týmem Trek - Segafredo. 

Egana Bernala ještě čekají další dva etapové závody před startem Tour de France. Nejdříve Tour de l´Ain (7. 8. - 9. 8.) a poté Critérium du Dauphiné (12. 8. - 16. 8.). 


 

 

Převodník absolut black oval 34T XTM8000

Prodám převodník ABSOLUT BLACK 34T, použitý...

1100 ,- Více..

Tretry Pearl Izumi Select Pro

nové/vyzkoušené,reálná velikost 45 (značeno...

1000 ,- Více..

Obaly DT Swiss na napletená kola

Prodám nové obaly DT Swiss na napletená...

1000 ,- Více..

Rock Shox Reba 29

Rock Shox Reba 29 v dobrém stavu, krk...

3700 ,- Více..