Daniel Turek vítězem virtuálního exhibičního závodu v Radotíně

24.02.2021 | TZ, foto Rouvy

Daniel Turek vítězem virtuálního exhibičního závodu v Radotíně

Favorizovaný Daniel Turek (Felbermayr – Simplon Wels) potvrdil své předchozí výkony a zcela ovládl poslední z celkem třídílné série virtuálních závodů Kolo pro život. Poslední závod, který se kromě obýváků, garáží, balkónů a ložnic po celém světě odehrával i ve Ski&Bike Centru Radotín, měl název Virtual KPŽ - Znojmo ŠKODA AUTO.

Na 27 kilometrů dlouhé trati, která měla start na znojemském náměstí, si skvělý silničář Daniel Turek pod dohledem televizních kamer dokázal poradit se všemi soupeři a s časem 35:47,3 porazil v mocném finiši o 6 sekund Jaromíra Skálu z týmu ROUVY Specialized Cycling Team. „Nevěděl jsem, jaký je Jára sprinter, v posledním kilometru jsme oba čekali, ale pak jsem zkusil zrychlit a naštěstí to stačilo,“ řekl chvíli po dokončení závodu Dan Turek. „Jelo se mi docela dobře, ale až budu za dvě hodiny doma, tak to asi trochu pocítím. Ale super zážitek“, dodal vítěz.Mladý strakonický závodník Jaromír Skála výkon svého dnešního přemožitele ocenil. „Jeho nástup v polovině závodu jsem sotva zachytil, cítil jsem, že tahám za kratší nit. Před cílem za to vzal a na to už jsem neměl odpověď,“ řekl Míra v rozhovoru těsně poté, co projel virtuálním cílem.    

Ze svého obýváku se do závodu zapojila taky rychlobruslařka Martina Sáblíková. Sotva týden po skončení rychlobruslařské sezóny předvedla skvělý cyklistický výkon a pochvalovala si, že ve virtuálním pelotonu se kolem ní míhala i jí známá jména. „Super závod. Mně kopce celkem jdou,“ usmívala se vítězka ženské kategorie, která závod na trenažeru dokončila v čase 40:42,9.  

Celkové výsledky najdete ZDE.

Do závodu na platformě ROUVY se zapojili i další, nejen čeští sportovci. Přímo v radotínském cykloobchodu byli i Kristian Hynek nebo Jiří Ježek. Celkem do závodu vyrazilo 309 lidí z 36 zemí. 

Jejich možnosti trénovat a bavit se s aplikací ROUVY se navíc v letošním roce ještě znásobí. „Celkem plánujeme vydat 12 000 km nových tras, většinu ve spolupráci s organizátory závodů. Tak, aby se lidé mohli během roku připravovat a pak si venkovní závody užít,“ řekl Petr Samek, CEO vimperské firmy VirtualTraining, která aplikaci ROUVY vyvíjí.  

Záznam závodu: 


 

Dívčí dětské kolo Superior Paint 24"...

Téměř nové dívčí kolo superior, vel.24,...

4990 ,- Více..

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex,...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

33333 ,- Více..

TRETRY M-WAVE MTB

AKČNÍ CENA - SLEVA 50% Zcela nové...

764 ,- Více..

Author Horizon, dámský ASL, vel. 19",...

Author Horizon ASL, ve velikosti 19" na cca...

10990 ,- Více..