Dnes začíná Kolem Murcie

14.02.2020 | Marek Matějka, foto Bettini Photo

Dnes začíná Kolem Murcie

Etapový závod Kolem Murcie navazuje na předcházející závody španělské jarní sezóny - Challenge Mallorca a Kolem Valencie. Na startu bude Josef Černý a také dvě domácí hvězdy, Alejandro Valverde a obhájce vítězství Luis León Sánchez.

Pro Alejandra Valverdeho a Luise Leóna Sáncheze je Kolem Murcie velmi prestižním podnikem, protože oba z Murcie pocházejí a žijí tu. Loni se utkali o celkové vítězství, nakonec byl úspěšnější Sánchez, ale je pravděpodobné, že se na tom tito dva přátelé a tréninkoví partneři domluvili. 

Dvoudenní etapový závod bude letos trochu jiný. A možná i trochu těžší. První etapa měří 177,6 kilometru a vede z Los Alcázares do Caravaca de la Cruz. Etapa je náročná s jedním vrcholem 1. kategorie La Garapacha (7,1 km, 4,3 %), ale ten je více než 90 kilometrů před cílem. Vrchaři se sice možná budou snažit zbavit sprinterů, ale závěr, ačkoliv stoupá, už moc těžký není. Cílový výjezd má 3,4 kilometru, ale jen 3 % v průměru. Měla by spurtovat skupina, možná menší peloton. 


O něco těžší je druhá a závěrečná etapa na 180 kilometrů ze Santomery do Murcie. Závodníci nejdříve vyjedou Alto Espuña, kopec 1. kategorie (10,6 km, 3,9 %) a poté se vydají na nejtěžší stoupání závodu, na Alto de Collado Bermejo, zařazen do kategori HC (7,2 km, 7 %). Tohle už je pro sprinzery a klasikáře příliš dlouhý a těžký výjezd. Vrchaři budou útočit, ale z vrcholu zbývá 60 kilometrů a většinou po rovině a ve sjezdu. Nebude snadné se udržet vpředu. Je těžké předvídat vývoj, taktiku týmů a ochotu závodníků útočit tak daleko před cílem.

Na startu jsou jen čtyři týmy WorldTour. Kromě Astany, která přiváží Luise Leóna Sáncheze a Movistaru s Alejandrem Valverdem, je to také BORA - hansgrohe a CCC. Německý tým má v sestavě Pascala Ackermanna, který není zrovna vrchař, ale kdyby se dostal až do spurtu v první etapě, byl by velkým favoritem. Útočit v kopcích můžou Felix Großschartner a Lennard Kämna. Za CCC jede Matteo Trentin, kterému se v Murcii už několikrát podařilo dojet v první desítce a rád by své výsledky ještě vylepšil.  

Murcie je dobrou příležitostí pro druhodivizní celky Caja Rural, Fundación Euskadi - Orbea, Circus - Wanty Gobert, Sport Vlaanderen - Baloise, Burgos-BH, Gazprom, Riwal Readynez, Rally, Bingoal - Wallonie Bruxelles a Arkéa Samsic.   


 

 

Karbonová kola kotouč - silnice/gravel...

Prodám plášťová karbonová kola na kotoučové...

6900 ,- Více..

SPECIALIZED EPIC FSR COMP

Prodám SPECIALIZED EPIC FSR COMP, nový na...

69999 ,- Více..

Kazeta Shimano 105 (10s) a řetěz KMC X10

Dobrý den, prodám kazetu HG-CS 5600 (10s) ze...

500 ,- Více..

Prodám horské kolo Felt - Brno a okolí

Prodám MTB Felt, rám XL 21.5 pro vyšší...

6500 ,- Více..