Fabio Jakobsen se vrátil do Nizozemska.

13.08.2020 | Jiří Vlasák, foto: Deceuninck-Quick Step

Fabio Jakobsen se vrátil do Nizozemska.

Fabio Jakobsen odcestoval ze specializované nemocnice v polském Sosnowci do Nizozemska, kde mu bylo poskytnuto další ošetření v Leiden University Medical Center. Stalo se tak týden po hrůzostrašném pádu v závěru první etapy Okolo Polska.

Dokonce ze sanitky do letadla odešel po vlastních nohou. To, že nemá žádné zlomeniny dolních končetin, označil týmový lékař za zázrak. 

Fabio zatím nemůže mluvit kvůli poškození čelisti, svalů kolem úst a rtů. Komunikuje písemně prostřednictvím svého mobilu. Podle týmového doktora se tato zranění postupně zhojí a Jakobsen bude schopen normálně mluvit. 

Kromě zlomeniny horní a dolní čelisti si při pádu také zlomil palec, ale nedošlo k poškození jeho nohou, očí, mozku ani míchy. 

Největší poškození bylo způsobeno jeho zubům, které ztratil. Plastická chirurgie však v posledních letech natolik pokročila, že si myslím, že následky tohoto pádu budou později jen stěží viditelné,“ komentoval aktuální stav týmový lékař. 

Jakobsen si také pamatuje všechno do posledních několika stovek metrů závodu a je si vědom, že vše dopadlo ještě relativně dobře.