Fedorov po Malajsii vítězí i ve Rwandě

23.02.2020 | Jiří Vlasák, foto: Tour du Rwanda

Fedorov po Malajsii vítězí i ve Rwandě

První etapa končila kilometrovou stojkou, a trošku překvapivě si s ní nejlépe poradil Jevgenij Fedorov z Vino-Astana Motors.

Etapa nepatřila z pohledu převýšení k nejnáročnějším. Na trase čekaly cyklisty dvě trojky a jedna vrchařské dvojka. Jenže závěr se konal do kilometrové 10% stojky! A jak se ukázalo, nejlépe to vyhovovalo čerstvě 20 letému Jevgeniji Fedorovovi z development týmu Astany. Ten si svou aktivitou v průběhu etapy zajistil všechny dresy ve sledovaných soutěžích: celkové, bodovací, vrchařský a pro mladíky.

Stojka byla natolik výživná, že čelo startovního pole rozvěsila na jednotlivce, maximálně malé skupinky, ale většina papírových favoritů přijela na předních pozicích a nepřipsala si žádné fatální časové odstupy. Pouze Gabbruro (Androni) a zvláště Eyob (Terengganu) dojeli s malinko většími ztrátami.

Fedorov o sobě dal vědět letos už na Tour of Langkawi, kde z úniku vyhrál úvodní etapu, a protože poměrně solidně přejel i královskou etapu, skončil v Malajsii druhý celkově. Je málo pravděpodobné, že bude stačit v těžších, horských etapách, ale to nic nemění na tom, že si pořádně říká o pozornost Alexandra Vinokurova.

Zítra by však ještě o dres lídra přijít nemusel, jelikož etapa má podobný charakter. V úvodní části jedna trojka a dvě dvojky, pak jen mírně zvlněné a závěr zase do kopce: 1,6 km a 5,3%.

PŘEHAZKA CAMPAGNOLO XENON 9sp.

Pouze mailem na dokoupil.b@seznam.cz, Brno a...

850 ,- Více..

GIANT TRANCE 27.5 3

Prodám jeté kolo Giant Trance 27,5 3....

27990 ,- Více..

Pedály Nukeproof Horizon CL CrMo DH

Prodám nášlapné pedály Nukeproof Horizon CL...

1190 ,- Více..

NOVÁ VIDLICE FOX 2019 P34-29 FLOAT120...

Prodám novou vidlici FOX 2019 P34-29...

15990 ,- Více..