Nedaleký zámek, zřícenina hradu Náměšť a do oranžova zbarvené listí zkrášlovalo sportovní den konaný v této hanácké vesnici. Závodit se začalo v 10 hodin těmi nejmenšími. Následovaly další kategorie žáci, kadetky, žačky. Poté kadeti, ženy, juniorky, ty odstartovali v 11 hodin. Ve 12.30 hodin se postavili na start muži masters a v 13.30 hodin se postavila na start poslední kategorie junioři a muži OPEN.

Na závod se přišel podívat a podpořit jej současný poslanec ČR Tomáš Müller, který je velkým podporovatelem sportu obecně a k závodu řekl: „Dnešní příjemné odpoledne jsem strávil společně s příznivci cyklistiky při cyklokrosových závodech v Náměšti. Obdivoval jsem výkony všech cyklistek a cyklistů. Na závěr jsem mohl předat ceny v jednotlivých kategoriích společně s ředitelem závodu Romanem Brandýsem a dalšími organizátory. Pro mě jsou ale vítězové všichni zúčastnění. Věřím, že si závod náležitě užili.“

V té úplně nejmladší kategorii odrážedel zvítězil Ludvík BRZOBOHATÝ z TJ Šumperk, druhý pak byl KAWÍJ Adam a třetí vnuk pana ředitele závodu BRANDÝS Vojtěch, který měl slušivý dres Kolárny.

V kategorii do 10 let zvítězil DEDEK Jakub Pardus Tufo Prostějov, před DRONGOVOU Sofií TUFO Otrokovice a třetí opět dívkou MÍČKOVOU Terezií ACS Drak Vrbno.

Když se nyní dostaneme k hlavní kategorii žen, zde zvítězila domácí půvabná BRAVENCOVÁ Denisa Cykloteam KOLÁRNA, před polskou závodnicí WRONA Monikou POC BIENIASZ BIKE a třetí KRUTÍLKOVOU Kateřinou z týmu Forman Cycling.

V kategorii juniorů zvítězil další olomoucký borec BITTNER Jan z týmu MAPEI Kaňkovský, když ho přišel podpořit jeho slavnější bratr Pavel (D. Team Sunweb) i jeho dědeček a táta, který byl také úspěšným cyklistou.

V mužské kategorii pak zvítězil VYKYDAL Jaroslav z týmu TJ AŠ Mladá Boleslav před HAMPLEM Petrrem z týmu TJ Favorit Brno a třetím ZÁTOPKEM Jananem Forman Cinelli.

Úžasným komentátorem, který nás provázel celým závodem byl Toňa Ištván a hlavní rozhodčí pak bývalá cyklistka ze slavného rodu Mlynářů, Alenka Mlynářová.

Roman Brandýs závod hodnotí slovy: "Co je pro mě důležité, že si všichni zasportovali, od těch nejmenších, o které tu vždy jde především, až po ty dříve narozené. Vyšlo nám relativně i počasí, bylo přímo to cyklokrosové. Tímto vás všechny zvu na příští sobotu 20. 11. 2021, kdy se v Náměšti na Hané pojede “malý” závod TOI TOI cupu, což je vlastně Český pohár v cyklokrosu mládeže a na start už je přihlášeno na 300 mladých sportovců cyklokrosařů, a to je úžasné číslo. Z toho mám opravdu velkou radost. Den samozřejmě završí Open závod žen a mužů, také přijďte zafandit. Na závěr bych chtěl všem poděkovat za účast a všem partnerům za podporu závodu“.