Gent – Wevelgem žen vyhrála Marianne Vos

28.03.2021 | Jiří Vlasák, foto: Jumbo-Visma, Trek-Segafredo

Gent – Wevelgem žen vyhrála Marianne Vos

Hrdinkou závodu ale byla Elisa Longo Borghini, která byla nejodvážnější, postarala se o dramatičnost závodu, byla velmi silná a jak už to někdy v cyklistice chodí, byla dojeta 300 metrů před cílem. Nejrychlejší na pásce pak byla Marianne Vos z Jumbo-Visma. Takže dnes na Gent-Wevelgem po Van Aertovi pro tento tým double.

Vše podstatné se začalo odehrávat 35 km před cílem na Kemmelbergu, kde zaútočila Longo Borghini z týmu Trek-Segafredo. Stačila ji jen Katarzyna Niewiadoma (Canynon). Postupně však zezadu dojížděly další cyklistky, takže se vytvořila poměrně početná skupina.

Z ní to nejprve sólově zkusila Anna Henderson z Jumbo-Visma. Za ní se 21 km před cílem na větru skupina roztrhla a Henderson dojelo dalších 8 závodnic, kde byly nejpočetněji zastoupeny dívky z Treku: Borghini, Van Dijk, Deignan.

O dva kilometry dál se z této skupiny odpoutala opět Longo Borghini a s ní zůstala jen Soraya Paladin z týmu Liv. Borghini byla v této dvojici viditelně silnější, takže také odváděla podstatnější díl práce. V závěrečných kilometrech ji Paladin už nebyla schopna ani odstřídat.

Elisa Longo Borghini pracovala do nejposlednějšího okamžiku, kdy byla 300 metrů před páskou přejeta zhruba 40člennou skupinou pronásledovatelek.

Přestože měla Marianne Vos na zadním kole špičkovou sprinterku Lotte Kopecky (Liv), vůbec ji nedala šanci ani vykouknout ze stínu.

232. vítězství v kariéře této 33leté Nizozemky!

Z předstartovních favoritek v první skupině chyběly pouze dvě těžší sprinterky Jolien D´Hoore (SD Worx) a Lorena Wiebes (DSM), pro něž byly "bergy" přeci jen příliš náročné.

Custom "S-WORKS" XL 29'

Nabízím k prodeji Custom stavbu"S-WORKS" na...

42000 ,- Více..

Dívčí dětské kolo Superior Paint 24"...

Téměř nové dívčí kolo superior, vel.24,...

4990 ,- Více..

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex,...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

33333 ,- Více..

TRETRY M-WAVE MTB

AKČNÍ CENA - SLEVA 50% Zcela nové...

764 ,- Více..