George Bennett, super domestik Jumbo-Visma, prodělal náročnou operaci

04.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Tento 29 letý Novozélanďan, jehož předností je především jízda v náročných kopcích, se v říjnu odhodlal k radikálnímu řešení, aby se konečně zbavil bodavých bolestí v oblasti břicha a hrudi, které pociťoval, kdykoli šel do vysokého zatížení.

"Prodělal jsem velkou operaci a doufám, že to pomůže. Letos mě tenhle déle trvající hendikep dost omezoval. Operace sama o sobě vypadá drasticky, v podstatě jsem si nechal odstranit asi osmi centimetrové chrupavčité části tří žeber.“ 

Nyní doufá, že se poměrně rychle vrátí k cyklistickému tréninku. 

Probrali jsme to s rodinou a přítelkyní a rozhodli, že mám nejlepší roky ještě před sebou a že se operace vyplatí.“ 

Přitom sezóna 2019 nebyla pro George nijak špatná. Skončil 6. na Paris – Nice, 4. na Kalifornii, ale hlavně byl velmi platným super domestikem na Tour pro v konečném pořadí 3. Kruijswijka i na Vuletě pro vítězného Rogliče. 

Jenomže jeho ambice sahají výše, zvlášť když se mu již podařilo v roce 2018 dojet na 8. místě při Giru. A tak si víc než jiní uvědomuje, že s přetlakem lídrů v týmu, který ještě zvýšil příchod Toma Dumoulina, by mohly být jeho příležitosti v příštím roce ještě více omezené. Zvláště když Kolem Kalifornie, kterou v roce 2017 dokonce vyhrál, se příští rok konat nebude.

"Je zřejmé, že dostat příležitost jet na sebe při nějaké Grand Tour je mizivá. Budu se muset soustředit na jiné etapové závody. Chápu to a fandím našim klukům. Na druhou stranu se cítím někdy docela frustrovaný. Například na Tour jsem měl výbornou formu, bylo skvělé být součástí úspěšného týmu, ale já sám jsem se nemohl prosadit, jak bych chtěl a na co jsem se cítil. A na Vueltě to bylo podobné.“ 

Rok 2020 nebude pro George Bennetta asi jednoduchý. Pokud se ale operace zdařila, mohl by to být základní krok k tomu, jak víc prosadit své osobní ambice.

Specialized Epic 29 Carbon

Špičkové karbonové celoodpružené kolo, velmi...

37000 ,- Více..

sada blikaček LEZYNE

prodám sadu blikaček Lezyne - Led femto...

250 ,- Více..

3G stepper

Prodám 3G stepper. Výborně procvičíte celé...

5000 ,- Více..

držák na Garmina

prodám držák na GARMINA - předsazený - jak...

400 ,- Více..