Gran Piemonte vyhrál Matthew Walls z Bora-hansgrohe

08.10.2021 | Jiří Vlasák, foto: Gran Piemonte

Gran Piemonte vyhrál Matthew Walls z Bora-hansgrohe

105. ročník italské jednorázovky dospěl do hromadné koncovky, v níž se prosadil 23letý nováček z týmu Bora-hansgrohe Matthew Walls před Giacomo Nizzolem z týmu Qhubeka.

Letos 168 km dlouhá trasa závodu kategorie 1.Pro svým profilem nahrávala typům jako je Sonny Colbrelli či Giacomo Nizzolo, kteří tuhle jednorázovku s přebohatou historií v minulosti již dokázali vyhrát, případně Matteo Trentin (UAE), který tu v minulosti byl druhý.

V úniku se ocitla čtveřice Boaro (Astana), Soler (Movistar), Skjelmose Jensen (Trek-Segafredo) a Moniquet (Lotto-Soudal). Dojeti byli 25 km před cílem.

19 km před cílem spadl v levotočivé zatáčce jeden z favoritů hromadného dojezdu Olav Kooij z Jumbo-Visma. Nevzal s sebou na zem nikoho dalšího, ale chvíli trvalo, než nasedl na bicykl, takže se zdálo, že z boje o etapu je vyřazen. Ale i těch necelých 20 km mu stačilo na to, aby se v koncovce objevil na samé špici spurtující skupiny a dokončil na 3. místě.

Všechny tak trošku zaskočil a překvapil Matthews Walls, který si v závěru musel poradit na rozdíl od svých soupeřů bez významné týmové podpory.

Jelo se bez účasti českých cyklistů.

Brašna na horní rámovou trubku.

Nová vodě odolná brašna o rozměrech 195 x 90...

300 ,- Více..

Prodám originál "patku" k přehazovačce...

Rychloupínací držák přehazovačky pro Max20,...

400 ,- Více..

Vesta Shimano Compact Wind Neon

Prodám novou vestu Shimano Compact Wind v...

990 ,- Více..

Tretry Force Vel 47

Prodám tretry Force MTB velikosti 47. Tretry...

250 ,- Více..