Healy porazil Pozzoviva ve 3. etapě Coppi e Bartali

23.03.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Healy porazil Pozzoviva ve 3. etapě Coppi e Bartali

Ir Ben Healy zvítězil ve třetí etapě Settimana Internazionale Coppi e Bartali. V dojezdu na velodromu porazil veterána Domenica Pozzoviva a týmového kolegu Marka Paduna. Jezdcům EF Education-EasyPost se v Itálii daří, už ve středu vyhrál Sean Quinn.

Američan Quinn si ve druhé etapě připsal své úplně první profesionální vítězství a také Healy poprvé slavil na mezinárodní úrovni.

Soudal Quick-Step vedoucího závodníka Maura Schmida stáhl skupinu uprchlíků ještě před posledním stoupáním Tessello. Na místy prašných cestách se třem jezdcům podařilo uniknout. Ve stoupání byli nejlepší Healy a Padun z EF a čtyřicetiletý Pozzovivo, pro kterého je Coppi e Bartali prvním závodem v dresu Israel-Premier Tech. A okamžitě prokázal slibnou formu před Giro d'Italia. 

Trojice se udržela pohormadě až na venkovní velodrom ve ForlÌ, kde byl Healy rychlejší než Pozzovivo a zvítězil. Se ztrátou 25 sekund dojela skupina 14 cyklistů, kde nechyběl ani Schmid a udržel dres vedoucího jezdce. Před druhým Walterem Calzonim (Q36.5) má náskok 8 sekund a před třetím Jamesem Shawem (EF Education-EasyPost) 12 sekund.  

Mathias Vacek (Trek-Segafredo) dojel na 30. místě se ztrátou 1:20. Nemocný Karel Vacek (Corratec) zvládl další etapu s odstupem přes 6 minut, ale navzdory okolnostem se statečně drží v závodě. Josef Černý (Soudal Quick-Step) pomohl svému lídrovi Schmidovi a dokončil v grupettu se ztrátou přes 20 minut. 


Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE