Healy porazil Pozzoviva ve 3. etapě Coppi e Bartali
23.03.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti
Ir Ben Healy zvítězil ve třetí etapě Settimana Internazionale Coppi e Bartali. V dojezdu na velodromu porazil veterána Domenica Pozzoviva a týmového kolegu Marka Paduna. Jezdcům EF Education-EasyPost se v Itálii daří, už ve středu vyhrál Sean Quinn.
Američan Quinn si ve druhé etapě připsal své úplně první profesionální vítězství a také Healy poprvé slavil na mezinárodní úrovni.
Soudal Quick-Step vedoucího závodníka Maura Schmida stáhl skupinu uprchlíků ještě před posledním stoupáním Tessello. Na místy prašných cestách se třem jezdcům podařilo uniknout. Ve stoupání byli nejlepší Healy a Padun z EF a čtyřicetiletý Pozzovivo, pro kterého je Coppi e Bartali prvním závodem v dresu Israel-Premier Tech. A okamžitě prokázal slibnou formu před Giro d'Italia.
Trojice se udržela pohormadě až na venkovní velodrom ve ForlÌ, kde byl Healy rychlejší než Pozzovivo a zvítězil. Se ztrátou 25 sekund dojela skupina 14 cyklistů, kde nechyběl ani Schmid a udržel dres vedoucího jezdce. Před druhým Walterem Calzonim (Q36.5) má náskok 8 sekund a před třetím Jamesem Shawem (EF Education-EasyPost) 12 sekund.
Mathias Vacek (Trek-Segafredo) dojel na 30. místě se ztrátou 1:20. Nemocný Karel Vacek (Corratec) zvládl další etapu s odstupem přes 6 minut, ale navzdory okolnostem se statečně drží v závodě. Josef Černý (Soudal Quick-Step) pomohl svému lídrovi Schmidovi a dokončil v grupettu se ztrátou přes 20 minut.
- Aktuality
-
Sazka novým exkluzivním partnerem Českého svazu cyklistiky
06.06.2023 -
Bikery čeká náročné a důležité závodní období
06.06.2023 -
Velká cena Hradce Králové se uskuteční 10. září
05.06.2023 -
Na Slovensku jsme zazářili: každý den pódium
05.06.2023 -
Cyklistickým rebelem snadno a rychle na tratích Drásal Gravel Challenge
05.06.2023 -
První etapu Oberösterreich nejlépe zvládli jezdci Alpecin Deceuninck DT. Matúš Štoček klasifikován na devátém místě
02.06.2023 -
Prologu Oberösterreich Rundfahrt dominovali belgičtí cyklokrosaři. Gert Kivistik ztratil na třináctém místě tři vteřiny
01.06.2023 -
Červen je tady a zbývají poslední tři týdny do letošního Beskydu
01.06.2023 -
Adam Ťoupalík osmý v náročné alpské tour
29.05.2023 -
Boucles de la Mayenne vyhrál Oier Lazkano z Movistaru. Češi se v závodě výsledkově neprosadili
28.05.2023 - archiv aktualit
- Nejčtenější články
-
Názor: Poslankyně Ožanová navrhuje změny namířené proti cyklistům
-
Vingegaard už zná svůj tým pro Tour de France. V sestavě nechybí ani Kuss
-
Trek-Segafredo má nového hlavního sponzora - řetězec supermarketů Lidl
-
Critérium du Dauphiné je generálkou pro většinu lídrů mířících na Tour de France, v čele s Jonasem Vingegaardem
-
Pogačar už trénuje v horách. Před Tour stihne jen domácí šampionát
- Nejkomentovanější články
-
Evenepoel na Giru končí. Má pozitivní test na covid
-
„Rád se setkávám s moudrými lidmi,“ říká Karel Kaňka, organizátor setkání účastníků Závodu míru, od jehož prvního ročníku uplynulo 75 let
-
Závěrečná etapa Tour de Hongrie byla vzhledem k povětrnostním podmínkám neutralizována
-
Evenepoel o sekundu vyhrál nejdelší časovku na Giru. Rozdíly mezi favority jsou minimální
-
Za nezastavitelným Healym útočil Roglič a dostal Evenepoela do úzkých