Ineos Grenadiers: Bernal je po dvou operacích stabilní

25.01.2022 | Marek Matějka, foto LaPresse

Ineos Grenadiers: Bernal je po dvou operacích stabilní

Tým Ineos Grenadiers potvrdil současný stabilizovaný stav Egana Bernala po včerejší srážce s autobusem. Vítěz Tour de France a Giro d'Italia má za sebou dvě operace.

Ineos Grenadiers dlouho mlčel o zdravotním stavu Egana Bernala. Po nehodě vydal krátkou zprávu, ve které zmínil, že je stabilizovaný. Nyní vydal další krátkou zprávu:  

Po včerejší nehodě na tréninku prodělal dvě úspěšné operace a zůstává ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče. Egan utrpěl zlomeninu obratle, zlomeninu pravé stehenní kosti, zlomeninu pravé čéšky, trauma hrudníku, má proraženou plíci a několik zlomených žeber. Lékaři mu byli schopni zpevnit pravou nohu a stabilizovat zlomeninu obratle během dvou samostatných operacích. Nyní je na jednotce intenzivní péče, kde je pod dohledem vzhledem k dalším potenciálním sekundárním zraněním, stejně jako kvůli reakci těla na trauma. Tým by rád poděkoval zdravotnickému personálu na klinice Universidad de La Sabana a všem těm, kdo Eganovi vyjádřil podporu. Veškerá naše pozornost je zaměřena na zajištění toho, aby dostal nejlepší možnou péči na začátku své cesty k uzdravení.