Jakub Ťoupalík v silničním závodu mužů do 23 let na evropském šampionátu devátý

13.09.2021 | SRP media, foto: Jan Brychta

Jakub Ťoupalík v silničním závodu mužů do 23 let na evropském šampionátu devátý

Sobotní dopoledne patřilo na mistrovství Evropy v silniční cyklistice závodníkům v kategorii U23. Na jezdce čekalo 133,6 km rozdělených do 10 okruhů. Nejlépe z českých jezdců se závodu zhostil Jakub Ťoupalík, který cílovou pásku protnul na 9. místě. Závod ovládl Belgičan Thibau Nys.

Hned v úvodu závodu, se do vedení dostali španělští jezdci. V každém okruhu se po technické pasáži ulicemi Trenta dostali cyklisté do čtyřkilometrového výjezdu, jehož poslední část byla ve všech deseti výstupech klíčová.

V druhé polovině závodu se v čelní skupině držel Petr Kelemen, v závěru osmého kola se mu podařilo dostat na druhou pozici za Švýcarem Balmerem. Po zlikvidování úniku na konci osmého kola se oba jezdci týmu Elkov Kasper sjeli v pelotonu. „Petr byl v úniku o kolo přede mnou. V posledním okruhu se ve stoupání opět odtrhla silná skupina, já jsem vyjel na vrchol a podařilo se mi dostat do úniku připojit,“ řekl po dojezdu Jakub Ťoupalík.

V závěru se před dlážděným dojezdem do finiše na čele utrhla sedmičlenná skupinka, do které se dvacetiletému rodákovi z Tábora nepodařilo dostat. „Bohužel jsem se nedokázal po sjezdu do města udržet v první skupině. S Holanďanem van den Bergem jsme zůstali za ní, jemu vyšla lépe poslední zatáčka, takže jsem dojel devátý,“ shrnul Ťoupalík a dodal: „S výsledkem v nejlepší desítce na tak velkém závodě jsem moc spokojený.

Petr Kelemen dokončil závod na 28. místě se ztrátou 1 minuty a 31 vteřin. 

Scud Parus XCT 3x8 2021

RÁM Scud 9SC 29" velikosti 17" do tří dnů...

14990 ,- Více..

Favorit

Zdravím všechny cyklofandy, nabízím k...

13999 ,- Více..

NOVÉ KOLO GT HELION ELITE

Prodám nové kolo GT Helion Elite. Velikost:...

34990 ,- Více..

Scud Parus XCT 2x8 2021

RÁM Scud 9SC 29" velikosti 19" do tří dnů...

15990 ,- Více..