Jan Zatloukal 4. v Hoogerheide!

26.01.2020 | Jiří Vlasák, foto: -pd- (cyklokros.cz)

Jan Zatloukal 4. v Hoogerheide!

Junior Jan Zatloukal směřoval do cíle posledního dílu světového poháru v cyklokrosu v nizozemském Hoogerheide v první čtyřčlenné skupině. Nakonec skončil mimo podium, ale vypadá to, že je na mistrovství světa, které se uskuteční příští víkend, velmi dobře připraven.

Je pravděpodobné, že startovní listina posledního SP bude hodně podobná té na mistrovství světa. V plné síle se totiž ukázali i zámořští cyklisté, v tomto případě především z USA.

Trasa v Hoogerheide nahrávala průběhu, kdy mezi závodníky nebyly velké časové rozdíly. V cyklokrosu je charakter trati vždy velmi důležitým faktorem. Takže co bylo dnes, nemusí být za týden na mistrovství světa. Ale i přesto lze z aktuální formy týden před nejdůležitějším závodem sezóny pro národní reprezentace cosi důležitého usuzovat.

Muže ovládl kdo jiný, než Mathieu Van der Poel. Vítězem poháru se ale stal ten, kdo nevynechával závody a přiměřeně se mu dařilo: Toon Aerts. Určitě nás zajímá, jak si vedl Wou van Aert: dokončil 8. jako 5. z Belgičanů necelou minutu za MVDP.

Z lidí mimo Belgii a Nizozemsko: 7. Brit Pidcock, 17. Němec Meisen, 20. Francouz Chainel, 21. Španěl Orts, 22. Švýcar Ruegg, 23. Američan Hyde. Naši? 33. Boroš (9. mimo BeNeLux), přičemž porazil Zahnera, Bosmanse, Loockxe, chlapi, co jezdí závodit k nám.

V ženách nám šlo o jediné. Zda Kateřina Nash udrží místo na stupních vítězů celoročního seriálu. Sice dojela až 19. -1:14 min. za vítěznou Brand, ale podařilo se: 3. místo!

V U23 naši kluci, Jelínek a Říman, na začátku 3. desítky: 22. a 23. Když vynecháme BeNeLux, pak 11. a 12. místo. Lepší byli i 4 Američané.

Junioři jsou nadějí nejen na MS, ale i na další roky. Kromě skvělého Zatloukala 15. Matyas Kopecký, ani ne minutu za vítězným Švýcarem Lillo a 4. z prvoročáků (17 let). Také 17 letý Matěj Stránský 19. a stejně starý Pavel Jindřich 22. David Šulc 30.

Český cyklokros určitě žije. A pokud "mlaďasové" vydrží, pak by mohl další roky žít zase lépe!

Přehazovačka xx1 11

Jetá asi 3 sezóny, bez kladek

750 ,- Více..

Haibike Greed 29 Carbon

Rychlé a lehké karbonové kolo na 29...

32000 ,- Více..

Silniční kolo GT Carbon

Celokarbonové silniční kolo od výrobce GT....

20000 ,- Více..

Cannondale Scalpel Carbon Lefty

Špičkové karbonové celoodpružené kolo od...

27000 ,- Více..