Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg

15.07.2019 | TZ - ČSC

Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.

Závod GP General Patton byl zařazen do série Nation’s cup, GP Luxembourg kategorie UCI 1.1. V obou případech se podařilo českým reprezentantům prosadit do první desítky, když v sobotu byl osmý Jakub Bouček a v neděli šestý Filip Řeha. 

Trasa prvního závodu měřila 119 kilometrů a byla zakončena pěti devítikilometrovými okruhy. Tým do něj nastupoval s cílem udržet své postavení v žebříčku Nation’s cupu. Čeští závodníci si počínali velmi aktivně, když pokrývali úniky a v tom rozhodujícím byly také dva české dresy. Ve skupině osmi jezdců se tak od pelotonu odpoutal také Jakub Bouček a Filip Řeha. Filip tempu skupiny bohužel nestačil a uprchlíky dojelo dalších přibližně třináct závodníků, nicméně Jakub bojoval v čele až do cíle. Na závěrečných okruzích pak využili početní převahy silné týmy Francie a Německa. Z vítězství se radoval Marco Brenner, Bouček projel cílem jako osmý. 

Chtěli jsme udržet tempo s Belgií, abychom zůstali v žebříčku před ní, nakonec se nám podařilo nejen to, ale i předstihnout Ukrajinu. Kluci závodili aktivně a byli při rozhodujících momentech závodu, takže v týmu panovala spokojenost,“ hodnotil první start reprezentační trenér Tomáš Konečný.


V neděli následoval závod na profilově i technicky náročných okruzích. Čeští reprezentanti navázali na vynikající sobotní výkon, když opět byli ve všech únicích a nic nechtěli ponechat náhodě. Nejprve odjela čtyřčlenná skupina, v níž byl opět Jakub Bouček, ta však byla posléze dostižena pelotonem. V rozhodujícím úniku, který se závodníkům podařilo vyprovokovat tři kola před cílem, byl nakonec Filip Řeha. Silný tým Německa opět využil početní převahy, když si pro vítězství dojel Maurice Ballerstedt. Filip spurtoval ve skupince o třetí místo, nakonec skončil šestý.

Kluci byli po sobotě namotivovaní a do závodu šli s tím, že chceme uspět. Nechyběli v žádném důležitém momentu, byli aktivní a ukázali, že jsou schopni závodit s těmi nejlepšími. Oba dva dny odváděli vynikající týmovou práci a dvě umístění v top ten jsou určitě dobrým výsledkem,“ řekl k výkonu reprezentantů trenér.

Yt capa al 2015

Prodám Bike yt capra Al Velikost :M...

30000 ,- Více..

Bontrager Mustang 29"

Prodám zapletená kola: Bontrager Mustang...

3300 ,- Více..

Sleva -44% na NOVOU přilbu POC Ventral...

Prodejna Trek KOLASVORADA nabízí ve slevě...

4599 ,- Více..

Maxbike helma velikost 58-62cm

Prodám používanou černou helmu Maxbike...

200 ,- Více..