Konzistentní sezóna Mitchelton Scott

14.11.2019 | Jiří Vlasák, foto: Sirotti

Konzistentní sezóna Mitchelton Scott

Mitchelton-Scott považuje rok 2019 za další konzistentní sezónu, zvýrazněnou čtyřmi výhrami na největším závodě, Tour de France.

35 vítězství v UCI závodech je vyrovnáním rekordu z roku 2014. Z toho bylo letos 13 vítězství v kategorii WorldTour a pět z nich na Grand Tour (1x Giro). "Ve všech závodech WT jsme hráli důležitou roli a po celou sezónu jsme byli v každém závodě, kterého jsme se účastnili, velmi konkurenceschopní,“ říká generální manažer týmu Matt White. 

Na tomto počtu vítězství se šesti výhrami podílel Daryl Impey a po pěti Adam Yates a Matteo Trentin. Co si tým ale velmi cení, je skutečnost, že se na týmových výhrách podílelo celkem 11 cyklistů, včetně vítězství Tsgabu Grmaye a Nicky Schultze v jejich první sezóně v týmu a dvou vítězství neo-pro Edeoarda Affiniho. Dvě výhry získal také 23letý Lucas Hamilton, což tým považuje za velmi důležité v jeho dalším cyklistickém vývoji. Připomínáme, že tři vítězství si tým připsal na Czech Cycling Tour. 

"Pro tým je skvělé, že vítězství jsou rozprostřena mezi více jezdců a všichni členové týmu tak vidí, že každý má šanci,“ komentuje Matt White, který se zároveň domnívá, že zopakovat výsledky z letošní Tour bude velmi obtížné. "Ale pro mě je důležité stejně tak zjištění, že dosahujeme výher v průběhu celé sezóny bez dlouhých časových prodlev. Takovou stabilitou se nemůže prokázat mnoho týmů.“ 

Tým od svého vzniku v roce 2012 dosahuje přibližně stejných počtů výher v každé sezóně, nejméně to bylo 27 v roce 2016, přičemž tehdy dosáhl na 6 výher z Grand Tours. „Naši stabilitu považujeme za velký úspěch, na který chceme navázat i v roce 2020,“ uzavřel Matt White.

Ghost nivolet 8.8 LC

Kompletní Di2 sada Shimano Ultegra R8000,...

38000 ,- Více..

FONDRIEST FZ4

Zdarím, prodám zachovalého zimáka fondriest...

9000 ,- Více..

RockShox Recon Gold Solo Air

Zdravíčko. Mám na prodej vidlici RockShox...

4123 ,- Více..

Rám rockmachine blizz

Prodám rám rockmachine velikost 18” M-L. Na...

7000 ,- Více..