Krakonošův cyklomaraton - důležité předstartovní informace

11.06.2019 | TZ Bike Tour - organizátoři

Krakonošův cyklomaraton - důležité předstartovní informace

Již jen několik dní nás dělí od startu 6. ročníku KRAKONOŠOVA CYKLOMARATONU. Přinášíme důležité předstartovní informace, které budeme v případě potřeby aktualizovat. Proto nás sledujte.

PŘÍJEZD a PARKOVÁNÍ
Start, cíl a zázemí závodu je stejně jako v předchozích ročnících u Společenského centra UFFO (Nám. Republiky 999, Trutnov).
Kancelář závodu se nachází v suterénu budovy UFFO.
Příjezd bude z hlavních příjezdových směrů značen informačními tabulemi.
Parkování je bezplatně zajištěno na parkovací ploše přímo před UFFEM (cca 200 vozidel) + v podzemních garážích UFFO (cca 60 vozidel). Při zajíždění do podzemních garáží pozor na kola na střeše ;-). Po naplnění této parkovací kapacity je možno k parkování využít přilehlých parkovacích ploch, ale zde je třeba již dbát pokynů ohledně zpoplatnění.

PREZENTACE
Prezentace k závodu v pátek 14. 6. od 19:00 do 20:00 hodin a v sobotu 15. 6. od 7:00 do 9:00 hodin v kanceláři závodu v suterénu budovy UFFO.
Prosíme Vás o včasnost při vyzvedávání čísel.
Nezaplacené registrace budou stornovány. Závodníci, kteří neuhradili startovné včas převodem či platební kartou, vyplní v kaceláři závodu přihlášku (bez ohledu na to, zda se přihlásili předem elektronicky či nikoliv), uhradí v hotovosti startovné 750,- Kč a poté obdrží své startovní číslo. Stav Vaší platby si můžete zkontrolovat zde...

STARTOVNÍ ČÍSLA a ČIPY
Závod bude měřen čipovou technologií. Čipy jsou umístěny v čísle na řidítka a na sedlovku. Oba naleznete ve své startovní obálce včetně návodu na správné uchycení. Startovní obálka zároveň obsahuje voucher na tombolu a občerstvení v cíli a pamětní samolepku závodu. 
Kontrolní mezičasy: Pomezní Boudy, Pražská Bouda

START ZÁVODU
Slavnostní start závodu obou kategorií proběhne u Společenského centra UFFO. Dlouhá trať odstartuje v 10:00 a krátká v 10:05 hodin. Startovní pole bude rozděleno do dvou koridorů. První pro dlouhou trať a druhý pro krátkou. Před startem se zařaďte do svého koridoru dle trasy. Závodník, který odstartuje dříve než v čase určeném pro jeho trasu, bude potrestán diskvalifikací. Po slavnostním startu následují cca 2km neutrální jízdy za zaváděcím vozidlem a ostrý start proběhne za železničním přejezdem na Polské ulici. POZOR! Předjetí zaváděcího vozidla bude trestáno diskvalifikací!

TRASA ZÁVODU

- BUFETY
1. bufet Lubawka náměstí (cca 55 km) - obě trasy, bufet pití (iontový nápoj, voda) NOVĚ PŘIDÁNO!
2. bufet Pomezní Boudy (cca 89 km) - obě trasy, velký bufet (iontový nápoj, voda, ovoce, housky, uzenina, koláčky, sůl)
3. bufet Pražská Bouda (cca 109 km) - dlouhá trasa, bufet pití (iontový nápoj, voda)
4. bufet Strážné (cca 129 km) - dlouhá trasa, obdoba velkého bufetu

Bidony a obaly od doplňkové stravy odhazujte pouze v prostoru bufetů!!!
Na velkých bufetech budou k dispozici plné bidony na výměnu v počtu cca 200 ks na každém z bufetů.
Z důvodu bezpečnosti nebude obsluha bufetů podávat občerstvení závodníkům za jízdy! Bufety jsou samoobslužné. Obsluha zajišťuje pouze jejich doplňování!

- DOPROVODNÁ VOZIDLA
Závod se jede za plného provozu, je tedy nutné dodržovat všechna pravidla silničního provozu jak závodníky, tak i doprovody.
Motorovým vozidlům je vjezd zakázán na úseku dlouhé trasy od parkoviště Pod Javorem v Peci pod Sněžkou (106 km) až na křižovatku do Dolního Dvora (123 km).

- LIMIT

Pro závod na krátké trase není určen časový limit.

Pro závod na dlouhé trase je vypsán časový limit pro průjezd vrchařskou prémií na Pomezních Boudách (cca 89 km) 4:15 hodin od startu závodu (14:15 SEČ).V dalším úseku dlouhé trasy bude pořadatel zajišťovat trať pouze pro závodníky, kteří projeli limit pointem před uplynutím určeného limitu. Závodníci, kteří na místo limit pointu přijedou po určeném limitu, budou ve výsledcích závodu hodnoceni jako „nedokončil“ a jejich další pohyb na trati závodu i mimo trať již nebude pořadatel zajišťovat.

- NEBEZPEČNÁ MÍSTA NA TRATI

27 - 30 km stoupání za Chelmsko Slaskie (zhoršený stav vozovky)
50 - 52 km sjezd od Krzeszowa do Lubawky (zhoršený stav vozovky)
100/100 km Temný Důl - dělení tras (krátká vlevo, dlouhá vpravo)
106 km (dlouhá) Pec pod Sněžkou - začátek stoupání na Pražskou Boudu, stoupání až 30% 
109 km (dlouhá) Pražská Bouda - Bouda Oddech hrubý povrch, nebezpečí defektu
110 - 122 km (dlouhá) dlouhý sjezd po úzké vozovce, místy klouzavý mech
131 km (dlouhá) odbočka ve sjezdu ze Strážného, POZOR velmi nebezpečný úsek!
150 km (dlouhá) zvýšený pohyb osob (Stezka korunami stromů)
153/106 km spojení obou tras
165/115 km nájezd z vedlejší na silnici 1. třídy - dodržujte pokyny Policie ČR
170/123 km cíl na dosah! Sjezd a prudká pravá pod ním... 

Závod se jede za plného silničního provozu. Na všech nebezpečných místech a křižovatkách budou pořadatelé a na mimořádně exponovaných místech i příslušníci Police ČR. Řiďte se jejich pokyny a dodržujte dopravní předpisy. Nedodržení předpisů silničního provozu může být důvodem k diskvalifikaci. Na Vaši bezpečnost budou dohlížet profesionální motorizovaní pořadatelé, příslušníci Policie ČR, pořadatelé na křižovatkách, posádky sanitních vozů, sběrného vozu i zaváděcích vozidel.

DOPORUČENÍ
Zdravotní službu budou po celou trasu závodu zajišťovat dva české sanitní vozy. V každém případě však z důvodu neočekávaných událostí, kdy by byl nutný zásah polské rychlé záchranné služby, pořadatel důrazně doporučuje uzavřít jednorázové cestovní pojištění s připojištěním pro organizovaný sport (např. u společnosti Kooperativa https://www.koop.cz/pojisteni/cestovni-pojisteni/jednorazove-cestovni-pojisteni/sport).

CÍL, DOPROVODNÝ PROGRAM, VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ, TOMBOLA

Občerstvení v ceně startovného - výběr guláš / těstoviny + Birell
Sprchy - cca 500m od cíle (Sokolovna – vchod z Vodní ulice)

17:00 - Tombola + vyhlášení výsledků

Krosové kolo

Prodám krosové kolo Author: rám velikost...

10000 ,- Více..

ORBEA 24 Team 1x9

Prodám použité dětské horské kolo ORBEA 24...

6800 ,- Více..

Brzdové páky Shimano Deore XT typ...

Použité funkční brzdy. Opotřebení dle fotek....

500 ,- Více..

NOVÉ ELEKTROKOLO KELLYS TYGON 50 NAJETO...

Dobrý den prodám nové elektrokolo kellys...

50000 ,- Více..