Bábek porazí i závodní formuli! Bude to stačit na medaili v Tokiu 2020?

V doprovodném programu jsme mohli před závodem Elite vidět souboj motoru a svalů. Závodní formule z dílny technické univerzity VUT Brno se zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,2 sec se postavila na startovní čáru proti 2300 wattům Tomáše Bábka! Na 100 metrech se vítězem stal Tomáš Bábek, který protnul pásku v čase 2,92 sec. Formule Dragon 9 pak se ztrátou 2 desetin v čase 3,14 sec.

Elitní závod

Velkou cenu Hradce Králové 2019, která se dojížděla již za světel lamp, vyhrál Martin Boubal z CK Příbram. Přerušil tak tříletou nadvládu týmu Elkov Author, který letos startoval v oslabené sestavě bez Aloise Kaňkovského. Druhé místo získal pro již zmíněnou domácí stáj Dominik Neuman a třetí místo bral Roman Lehký z Topforex Lapirerre.

Závod hobbíků

Závod kategorie muži a ženy Hobby se jel na 16 okruhů o celkové délce 21 km. Hned od začátku byl velice aktivní tým Rafkarna IDEA Cycling, který se také postaral o hlavní únik závodu. Hrdinou závodu se stal Albert Dus, který si na hlavní peloton vytvořil náskok až 15 sekund. S velkým náskokem vjížděl i do posledního okruhu, nicméně v cílovém spurtu se před něj těsně dostal vítěz závodu Oldřich Novotný a Milan Záleský, který obsadil druhé místo. Třetí příčku pak uhájil Albert Dus před týmovým kolegou Davidem Gotthardem.

1. místo: Oldřich Novotný (Cycling team Weber)
  2. místo: Milan Záleský (Rafkarna IDEA Cycling Team)
  3. místo: Albert Dus (Rafkarna IDEA Cycling Team)

Mezi ženami pak zvítězila Jana Milec Jiřincová, následována Naďou Voráčovou a Jarkou Křížkovou.