Od startu se bojovalo o únik. Dlouho se to nedařilo, i proto, že ještě než se dojelo na okruhy, kde stálo v cestě kilometrové stoupání, byla na pořadu rychlostní prémie a sem směřovaly své úsilí týmy, jejichž členové se o zelený dres ucházely. Úspěšný však byl jeho držitel Walscheid (NTT) před Salehem (Terengganu) a Jonesem (ARA), tedy přesně v pořadí, jak si stáli v této soutěži.

Ve hře byl i dres nejlepšího vrchaře, protože na trase bylo pět vrchařských „3“. Jenže tu první vyhrál majitel červeného dresu Zariff (Sapura) před svým největším soupeřem Pacherem (B&B) a bylo poměrně jasno.

Pak se konečně podařil únik. Bylo v něm pět lidí, z evropských Cyril Gautier (B&B) a Lucas De Rossi (Nippo). Gautier je zkušený cyklista, který má za sebou 4 roky ve World Tour, převážně v AG2R La Mondiale, který za svou kariéru vyhrál 5 závodů, všechny na domácí půdě ve Francii. Dokázal být také 6. na Paris-Nice 2014. V úniku byl nejlépe postaveným mužem se ztrátou 9:36 na vedoucího Itala Celana (Sapura).

Vedoucí skupina, která se postupně zredukovala na 3 cyklisty, kde byli stále oba Evropané, si vytvořila náskok až 1:50 min.

24 km před cílem odjel z první skupiny Gautier. Dokázal se na něj dotáhnout jeho parťák z úniku Cahyadi z indonéského PGN, ale i srbský šampión Rajovič (Nippo) a Battistella (NTT). V tomto složení najeli do předposledního 9 km okruhu s náskokem 25 sekund před pronásledovateli.

Nikdo z čelní skupiny neohrožoval vedoucího závodníka celkového pořadí, který jel v pohodě zabudovaný v hlavní skupině obklopen svými týmovými kolegy, takže se bojovalo především o etapu. A v případě Battistelli i o bezrizikové udržení zeleného dresu v bodovací soutěži pro Walscheida.

Ještě před nájezdem do posledního okruhu nastoupil Battistella a udržet se ho dokázal pouze Rajovič. Jejich aktivita vypadala nadějně. Jenže poslední 4 km byly z kopce a po rovině, což nahrávalo pelotonu. Dojeti byli 500 metrů před páskou. Rajovič to ještě zkusil a čelo ho převálcovalo pouhopouhých 100 metrů před cílem! Pro NTT však všechno nakonec dopadlo dobře. Walscheid vyhrál etapu a udržel dres v bodovací soutěži.

Luca Pacioni (Androni) se konečně dočkal pódia. Battistella se svou dnešní aktivitou posunul až na 3. místo ve vrchařské soutěži. A v cíli třetí Jones (ARA) přeskočil v bodovací soutěži dosud druhého Saleha (Terengganu). To byly nejpodstatnější změny, které etapa přinesla.