Martínez zvítězil v klasice Coppa Sabatini

15.09.2022 | Marek Matějka

Dani Martínez byl nejlepší v dojezdu italské jednorázovky Coppa Sabatini ve městě Peccioli. Kolumbijec ve spurtu do kopce porazil Odda Christiana Eikinga a Guillauma Martina.

Sedmdesátý ročník Coppa Sabatini se jel na tradičním okruhu v okolí Peccioli. V závěrečných 40 kilometrech závodu se utrhla skupina jedenácti cyklistů, ve složení: Esteban Chaves, Odd Christian Eiking, Andrea Piccolo (všichni EF Education - EasyPost), Simone Velasco (Astana Qazaqstan), Aleksandr Vlasov (Bora - Hansgrohe), Guillaume Martin (Cofidis), Dani Martínez (Ineos Grenadiers), Lorenzo Rota (Intermarché - Wanty Gobert), Andreas Kron (Lotto Soudal), Marc Hirschi (UAE Emirates) a Vincenzo Albanese (EOLO - Kometa).

Skupina moc nespolupracovala, vzhledem ke třem jezdcům EF Education - EasyPost bylo střídání ostatních závodníků dost nepravidelné, docházelo k dohadům mezi závodníky, čehož využil Vlasov a 19,5 kilometru před cílem se nenápadně odplížil. Rychle získal dvacet sekund náskoku a pokračoval sám. Ve skupině za ním se už nespolupracovalo vůbec, proto se v nájezdu do posledního okruhu zvedl Martínez a skupinu roztrhal.

Vlasov měl jeden okruh před cílem (12,3 km) náskok téměř půl minuty, ale za ním se vytvořila silná skupina s Martínezem, Chavesem, Martinem a Eikingem a rychle vedoucího Rusa stahovali. Dostižen byl šest kilometrů před cílem. A nastalo taktizování. Poslední kilometr závodu stoupal a jako první zkusil nastoupit Martin. Ostatní rychle zareagovali a Martínez začal spurtovat už 200 metrů před cílem, jako první najel do poslední zatáčky a už před sebe nikoho nepustil. Druhý skončil Eiking a třetí Martin. Na Chavese zbylo čtvrté místo a na unaveného Vlasova páté. 

Týmu EF Education - EasyPost se nepodařilo obhájit loňské vítězství Michaela Valgrena, ale díky třem jezdcům v první desítky získal 285 bodů, které by mohly být důležité v boji o udržení se ve WorldTour.


 

 

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE