Mathieu van der Poel vítězně den po ME

12.11.2019 | Jiří Vlasák

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) závodil 24 hodin poté, co získal evropský titul. Dominoval na Jaarmarktcrossu v Nielu poblíž Antverp.

Vstával ráno v pět hodin, aby chytil let ze severní Itálie do Belgie, ale nic mu to neubralo z jeho suverenity. Na mokru a v blátě se brzy osamostatnil na čele a v cíli čekal na druhého Laurense Sweecka (Pauwels Sauzen – Bingoal) 1:20 a třetího Thijse Aertse (Telenet Baloise Lions) 1:38. 

Je ovšem pravda, že startovní pole nebylo až tak kvalitní ve srovnání s ME. Takže např. na 9. místě dojel se ztrátou 2:30 Wietse Bosmans (Creafin–TÜV SÜD), kterého jsme měli možnost vidět na úvodním pohárovém cyklokrosu v Mladé Boleslavi, kde dojel „až“ na 5. místě. 

V první desítce se kromě Belgičanů umístil na 7. pozici Marcel Meisen (GER), vítěz z Mladé Boleslavi, a na 8. bratr vítěze David Van der Poel (NED), oba z Corendon-Circus.

Kategorii žen ovládla při své letošní cyklokrosové premiéře Lucinda Brand, výborná nizozemská silničářka (mj. 6. na Giru 2019), která po letošní sezóně mění dres Sunwebu za Trek-Segafredo.

Specialized Comp MTB

Prodám zánovní tretry Specialized Comp MTB....

1800 ,- Více..

Silniční zapletená karbonová kola KRU...

Náboje KRU jsou díky své unikátní konstrukci...

26700 ,- Více..

Lapierre Froggy

Prodám Lapierre Froggy. Velikost S. Kola...

19490 ,- Více..

Silniční zapletená karbonová kola KRU...

Náboje KRU jsou díky své unikátní konstrukci...

32600 ,- Více..