Vstával ráno v pět hodin, aby chytil let ze severní Itálie do Belgie, ale nic mu to neubralo z jeho suverenity. Na mokru a v blátě se brzy osamostatnil na čele a v cíli čekal na druhého Laurense Sweecka (Pauwels Sauzen – Bingoal) 1:20 a třetího Thijse Aertse (Telenet Baloise Lions) 1:38.

Je ovšem pravda, že startovní pole nebylo až tak kvalitní ve srovnání s ME. Takže např. na 9. místě dojel se ztrátou 2:30 Wietse Bosmans (Creafin–TÜV SÜD), kterého jsme měli možnost vidět na úvodním pohárovém cyklokrosu v Mladé Boleslavi, kde dojel „až“ na 5. místě.

V první desítce se kromě Belgičanů umístil na 7. pozici Marcel Meisen (GER), vítěz z Mladé Boleslavi, a na 8. bratr vítěze David Van der Poel (NED), oba z Corendon-Circus.

Kategorii žen ovládla při své letošní cyklokrosové premiéře Lucinda Brand, výborná nizozemská silničářka (mj. 6. na Giru 2019), která po letošní sezóně mění dres Sunwebu za Trek-Segafredo.