Mistrovství Evropy v dráhových disciplínách dominovalo domácí Nizozemsko

20.10.2019 | Jiří Vlasák

Letošní ME na dráze, které proběhlo v uplynulých pěti dnech v nizozemském Apeldoornu, zakončilo vítězství dánských silničářů Michaela Morkova (Deceuninck) a Lasse Norman Hansena (Corendon) v madisonu.

Dráhových soutěží se zúčastnilo celkem 274 jezdců (154 mužů a 120 žen) z 25 zemí, a šlo o jedno z posledních významných mezinárodních měření sil dráhařů před Olympijskými hrami v Tokiu v srpnu příštího roku.

Z pohledu zisku medailí se stala nejúspěšnější hostitelská země s 5 zlatými, 4 stříbrnými a 4 bronzovými medailemi. Druhou nejúspěšnější byla Francie (5-1-2) a třetí Rusko (3-2-1).

Ve výborném světle se představili i další silničáři: Elia Viviani (Deceuninck) ovládl vylučovací závod, omnium vyhrál Benjamin Thomas (Groupama), Bryan Coquard (Vital) bodovací závod. Lasse Norman Hansen byl součástí čtveřice dánských stíhačů, kteří ve skvělém čase ovládli stíhačku družstev. Theo Bos, 36 letý domácí dráhař, který v minulosti jezdil 6 let ve World Tour, získal stříbro v pevném kilometru.

Čeští cyklisté stejně jako vloni na žádnou medaili nedosáhli. Nejvíc se jí přiblížil Tomáš Bábek v keirinu, když zůstal těsně pod stupni vítězů, a k tomu přidal ještě 6. místo v neolympijském kilometru s pevným startem. Jinak jsme jen paběrkovali, pokud tedy nepočítáme za úspěch umístění ve druhé desítce pořadí, to znamená v průměru nebo spíše v samém závěru výsledkové listiny.

 

Tretry DMT KR1

Prodám tretry DMT KR1, top model této...

2000 ,- Více..

Garmin Edge 500

Prodám GPS cyklokomputer Garmin Edge 500....

1000 ,- Více..

Helma MTB Giro Xar

AKČNÍ CENA - SLEVA 50% Zcela nová...

1799 ,- Více..

Prodám použité celoodpružené...

Prodám málo používaný ebike Specialized...

65000 ,- Více..