Molanův hattrick

15.02.2020 | Jiří Vlasák, foto: Getty Images

Molanův hattrick

Pro předposlední etapu Tour Colombia 2.1 platilo třikrát stereotyp a dost. Třetím stereotypem byl potřetí první Sebastián Molano (UAE).

Stereotyp první: osmičlenný únik s převahou domácích cyklistů a s nimi Simon Pellaud (Androni) v dresu nejlepšího vrchaře. Jenže domácím se asi nelíbí, že se jim náplava motá do soutěže, a tak všechny tři prémie vyhrál Fabio Duarte z Medellínu (mimochodem světový šampion U23 z roku 2008). Únik byl dojet tak akorát, aby byl čas zformovat se na sprint.

Stereotyp druhý: jakmile se začal formovat sprinterský dojezd, čelo obsadili chlapci z Deceuninck-Quick Step, kteří to mají perfektně naučené a rozfázované. Jenže dojezd byl tentokrát techničtější a po jednom výjezdu ze zatáčky 2 km před cílem mimoděk poodjel Alaphilippe s Jungelsem a ten to zkusil, kdyby náhodu. Nevyšlo, přiřítili se rozjížděči UAE.

Stereotyp třetí: první začal sprintovat Hodeg (DQS), vyhrál Molano (UAE). Zamíchal se do toho zase i Ávila (Israel), ale ani tentokrát to nevyšlo.

Zítra poslední etapa a dojezd do dlouhého stoupání. Vše se s konečnou platností rozhodne tady. Do etapy však nastupuje Higuita (EF) s náskokem 50 sekund na 4. Bernala (Ineos). A to ještě Higuitu jistí na 2. a 3. místě týmoví kolegové Martínez a Caisedo. Bude to bitva, ale nejlépe rozdané karty má jednoznačně EF Pro Cycling.

Author CA Carbon

Rychlé karbonové silniční kolo od českého...

25000 ,- Více..

Trek Top Fuel SL, Project One! vel....

Prodám Trek Top Fuel v provedení Project...

84000 ,- Více..

závodní odražedlo

celokarbon 2,5kg.

10000 ,- Více..

Cannondale Scalpel 29

Výborné rychlé a lehké celoodpružené kolo...

35000 ,- Více..