Nabitý program TUFO PARDUS Prostějov

16.09.2020 | TZ Tufo Pardus Prostějov, Jiří Vlasák, foto: Tufo Pardus Prostějov

Nabitý program TUFO PARDUS Prostějov

Šestice jezdců elitního týmu se ve středu 9. září postavila na start čtyřdenního etapového závodu „Wyscig Solidarnosci“ v Polsku. Závod, který psal již 31. ročník, startoval v Podkarpatském městě Nisko a finále čtvrté etapy proběhlo ve městě Lodž. Ve čtyřech etapách museli jezdci zdolat přes 700 kilometrů.

Šestice jezdců TUFO PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Jakub Hník, Filip Řeha a Bruno Stoček nastupovala nesvázána taktikou a s možností seberealizace pro každého jezdce týmu. 

Během prvních třech etap se velmi dobře držel Karel Tyrpekl a před poslední etapou ho od top ten dělily pouhé 3 sekundy. Bohužel dojezd čtvrté etapy se odehrával v ulicích města Lodž a byl technicky velmi náročný. „Byli jsme sportovním ředitel upozorněni na technicky náročný závěr v Lodži. I když jsem se držel v pelotonu na předních pozicích, chyba jednoho soupeřů v tramvajových kolejích způsobila pád, který mne zdržel natolik, že jsem přišel o možnost zabojovat o první desítku,“ shrnul smolný okamžik Karel Tyrpekl. 

Nejlepšího dílčího výsledku tak dosáhl Daniel Babor, který obsadil 7. příčku ve třetí etapě. „Jsem hlavně spokojený s tím, že jsem velmi slušně přejel náročný profil třetí etapy, a měl tak možnost spurtovat o výsledek v etapě,“ zhodnotil Dan své počínání.  

V poslední, čtvrté etapě byl nejrychleji z týmu v cíli Tomáš Bárta na 27. pozici. Celkově se nejlépe umístil Filip Řeha na 56. příčce. Karel Tyrpekl po smolném dojezdu v Lodži klesl až míst 58. místo.

„Máme mladý tým, proto nehodnotím výsledek jako prohru. Na druhou stranu bych i od mladých jezdců uvítal trochu více dravosti a touhy být v závodě vidět,“ uzavřel sportovní ředitel Michal Mráček.

Mládež o uplynulém víkendu bojovala o body do ČP, ale i poslední mistrovské medaile na silnici.

Mladí cyklisté Tufo Pardus Prostějov si o uplynulém víkendu dali dostaveníčko v Lovosicích při kritériu započítávaném do letošního Českého poháru na silnici a v neděli si to rozdali o poslední letošní mistrovské medaile na silnici, jimiž byly časovky družstev a dvojic. V obou závodech byli modrožluté barvy hodně vidět. 

V sobotu se uskutečnilo kritérium v severočeských Lovosicích. V něm mezi kadety nenašel přemožitele Pavel Novák a dobrého výsledku dosáhl ještě Radovan Štec, který obsadil devátou příčku. 

Mezi juniorkami si velmi dobře vedla v posední době ve skvělé formě jezdící Gabriela Bártová, která vybojovala stříbrný stupínek. Aneta Lochmanová pak brala nepopulární bramboru na čtvrtém místě, podobně jako v juniorské kategorii chlapců Petr Kovařčík. 

V neděli mladí cyklisté TUFO PARDUS Prostějov vytěžili celkem slušnou stříbrnou sbírku. O ní se postaralo družstvo kadetů ve složení Pavel Novák, Radovan Štec, Ondřej Pokorný a Vojtěch Koblížek, dvojice kadetek Patricie Mullerová s Eliškou Grulichovou a také juniorky Gabriela Bártová s Anetou Lochmanovou.

„Naši závodníci si vedli po oba dny velmi dobře. Vzhledem k tomu, že náš tým kombinuje dráhu a silnici, mají naši mladí závodníci v této zvláštní sezóně velmi náročný a zhuštěný program. Přesto se stále držíme v absolutní české špičce obou disciplín,“ doplnil spokojeně trenér Martin Cetkovský. 

Olympia Marathon 700C - Časově omezená...

Více informací o kole je na stránce modelu...

27120 ,- Více..

Kross level sleva 30000kč

Prodám téměř nové karbonové kolo Kross level...

47990 ,- Více..

Olympia Roadster Comfort - Časově...

Více informací o kole je na stránce modelu...

32880 ,- Více..

Sram SX - (kliky, převodník,...

Prodám set pohonu Sram SX - Kliky 175 mm...

2490 ,- Více..