Nikola Nosková podepsala do SD Worx Cycling Team

29.09.2020 | Jiří Vlasák, foto: Jan Brychta

Nikola Nosková podepsala do SD Worx Cycling Team

23letá česká cyklistka z Jablonce nad Nisou bude od příštího roku závodit v týmu SD Worx Cycling Team. Splnil se jí tak jeden z cyklistických snů, neboť právě v tomto týmu se podle vlastních slov zhlédla od doby, co začala jezdit na kole.

SD Worx, jak jsme již na našem webu informovali, je totiž od příštího roku novým hlavním sponzorem současného nizozemského týmu Boels Dolmans. Jde o špičkový ženský tým, v jehož dresu letos ovládla Giro Rosa i světový šampionát Anna Van der Breggen. A nebyla to její premiérová vítězství. Giro Rosa vyhrála už celkem třikrát, světovou šampionkou se stala už v roce 2018. A to není zdaleka kompletní výčet jejích významných úspěchů v sedle bicyklu.

Další hvězdou týmu je Chantal Van den Broek-Blaak. I ta má na svém kontě značný počet velkých vítězství, zvláště z jednorázových klasik. I ona už byla mistryní světa. Obě dvě se chystají pomalu na novou roli, od roku 2022 se mají stát sportovními ředitelkami tohoto týmu. 

I to je nejspíš důvod, proč už v letošním roce významně posilují. Nikola Nosková už je totiž šestou letos podepsanou posilou. Společně s ní byl dnes oficiálně oznámen přestup také 34 leté Jihoafričanky Ashleigh Moolman (CCC-Liv), která si za dobu své dlouhé cyklistické kariéry připsala už 40 vítězství. Zatím poslední její významnější úspěch je 6. místo z letošního Giro Rosa.

V Boels Dolmans mají podepsány také Italku Elenu Cecchini z Canyonu a Demi Vollering z Parkhotelu Valkenburg. Ta na letošním šampionátu v italské Imole významně coby domestik přispěla k úspěchu nizozemského týmu. Jejím vlastní nejlepším výsledkem z poslední doby je třetí místo na La Course by Le Tour de France.

Nikola Nosková letos na mezinárodní scéně moc nezářila. Ale z minulosti se má výsledkově o co opřít. Zvláště v druhé polovině loňského roku se jí dost dařilo:  9. místo v etapáku Kolem Skotska, 10. na etapovém závodě Ardéche a hlavně 3. na jednorázovce dell´Emilie jsou cenné výsledky a vedly k tomu, že vyjela jedno místo pro Českou republiku na olympiádě. Letos se stala mistryní republiky v časovce (viz titulní snímek).

Když jsme s Nikolou naposledy mluvili, vyslovila přání dostat se právě do tohoto týmu. Jak vidno, pokud člověk pracuje, sny se plní. Přejeme hodně úspěchů.