Philipsen vítězstvím zahájil BinckBank Tour

29.09.2020 | Marek Matějka

Belgičan Jasper Philipsen vyhrál úvodní etapu BinckBank v Ardooie. Ve spurtu pelotonu porazil Madse Pedersena a Pascala Ackermanna. Závod poznamenal velký pád 4,5 kilometru před cílem.

Pouze 132 kilometry dlouhá první etapa BinckBank Tour z Blankenbergu do Ardooie skončila hektickým a nepřehledným spurtem pelotonu. Největší favorit Pascal Ackermann neměl ideální týmovou podporu a začal spurtovat příliš brzy. Dostal se před něj jak bývalý mistr světa Mads Pedersen (Trek - Segafredo), tak především domácí Jasper Philipsen (UAE Emirates), který se štěstím protáhl kolem několika soupeřů a v závěru byl nejrychlejší. 

Většinu etapy strávili v úniku Ludovic Robeet (Bingoal - Wallonie Bruxelles) a Thimo Willems (Sport Vlaanderen - Baloise), ale ještě před "zlatým kilometrem" (1á kilometrů před cílem) se třemi prémiemi byli dostiženi. 

A začalo se závodit naplno, první prémii vyhrál Mathieu van der Poel (Alpecin - Fenix), druhou Mike Teunissen (Jumbo - Visma) a třetí Yves Lampaert (Deceuninck - Quick-Step). Nikomu se však nepodařilo uniknout a vše se chystalo na hromadný dojezd. Do toho se ale moc závodníků nedostalo, protože 4,5 kilometru před cílem udělal Guillaume Boivin (ISN) chybu, zavadil svým předním kolem o závodníka před sebou a shodil téměř celý peloton.

Pád zdržel například Philippa Gilberta (Lotto Soudal), pravou nohu si zranil Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Stijn Steels (Deceuninck - Quick-Step) má poraněné levé zápěstí a problémy mají i další jezdci.


       

SPECIALIZED CROSSTRAIL Expert reflex L...

velikost 19" L - na cca 170-185cm, záruka...

29999 ,- Více..

Author Horizon ASL, 1x 19", SLEVA

Author Horizon ASL, 1x velikost 19" na cca...

10990 ,- Více..

Specialized Turbo Vado 1.0 2019, vel. M...

Luxusní dámské elektrokolo Turbo Vado...

55000 ,- Více..

Haibike SDURO 4.0, vel. M, VÝPRODEJ

Nové krosové elektrokolo se středovým...

40900 ,- Více..