Pravidelný report Petra Vakoce tentokrát mapuje Il Lombardii

15.10.2019 | Jiří Vlasák

Petr k ní nastoupil z pozice náhradníka a dost se na ni těšil. Bohuzel neměl svůj den a zhruba 60 km před cílem na pokyn sportovního ředitele vlezl do doprovodného auta.

"S ohledem na vývoj závodu i to, že bezprostředně po Lombardii odlétám do Číny na poslední etapový závod sezóny, bylo lepší Lombardii nedokončit a lépe zregenerovat," nechává nahlédnout pod pokličku Petr Vakoc, který pracoval pro tým až do prvního těžkého stoupání Madonna del Ghisallo, kde však už nebyl schopen tempo pelotonu akceptovat.
Samotný závod se pro Deceuninck - Quick Step vyvíjel dobře, protože v odjeté skupině měli skvělého tempaře Remi Cavagnu. Vedoucí skupina se postupně rozpadla, Cavagna byl ještě schopen protáhnout Bobu Jungelsovi, který se pokusil odpoutat z hlavní skupiny, ale ani tento pokus nebyl úspěšný. Favorité převzali rozhodující iniciativu, mezi nimi i Enric Mas, který ale na rozhodující nástupy už nestačil a nakonec skončil 13. ve skupině, která jela o 8. místo.
"Přestože mi závod nevyšel podle představ, doufám, že mi výkonnost ze  závěru sezóny dovolí v Číně něco předvést," uzavřel Petr krátce před odletem na svůj poslední závod letošní hodně dlouhého cyklistického roku, prvního po návratu z mimořádně dlouhotrvající rekonvalescence.

Sada Sram XX1 1x11sp

Prodám jetou sadu sram xx1 1x11. Kazeta:...

3500 ,- Více..

Torch 3.0

Prodám tretry specialized torch 3.0....

1800 ,- Více..

Sleva -20% na NOVÉ MTB tretry SIDI Trace

Prodejna Trek KOLASVORADA nabízí ve slevě...

3190 ,- Více..

Sedlovka PMP - Karbon nebo Titan -...

Sedlovky kultovní značky používal na svém...

2630 ,- Více..