Už na 13. km odjela dvojice Poláků s pozdějším vítězem Abrahamsenem. Do úniku se pokusil sólově doskočit Denis Rugovac z pražské Sparty, ale bohužel nebyl úspěšný. Peloton dovolil uprchlíkům až 3:30 min.

Po sjezdu z nejtěžší vrchařské prémie dne, která se nacházela zhruba v polovině etapy, atakoval z pelotonu maďarský cyklista z italské Galiny společně s Petrem Klabouchem z Topforexu. Přiblížili se první skupině až na 1:20, zatímco peloton ztrácel přes 3 minuty. Ovšem po 25 km snažení byli pelotonem dojeti.

Původní uprchlíci se dělili o prémie tak, že Abrahamsen vyhrával vrchařské, Budzinski z Wibatechu rychlostní. Vůbec nebrali ohled na 40 letého Zubera z Mazowsze, na kterého zbylo vždy třetí místo.

V závěru jel maximální tempo především polský Voster, ale v cíli mu scházely pouhopouhé čtyři vteřinky. Uprchlíci byli zase jednou odměněni za svou snahu a snad i odvahu.

A kdože vyhrál sprint pelotonu a bral 4. místo? Lídr Aniolkowski (CCC Development).

Po etapě se v celkové klasifikaci nezměnilo téměř nic. Odvážlivci ale byli odměněni a to nejen etapovým pódiem: Abrahamsen se vyhoupl do čela vrchařské a Budzinski bodovací soutěže.

Z našich závodníků je Vojta Řepa stále 4., František Honsa 13. a Jakub Bouček 14. (všichni Topforex-Lapierre). Do 23 let jsou tihle kluci z druhého nejlepšího českého týmu 1., 3. a 4. Topforex-Lapierre je 3. mezi týmy.

Zítra se rozhodne v královské etapě. Aniolkowski se zdá neporazitelný. Ale to dnes na Tour Roglič taky.

Nejlépe postaveným českým závodníkem před zítřejší královskou etapou je Vojta Řepa (Topforex Lapierre).