Příležitost dostali cyklisté v úniku

05.05.2021 | Jiří Vlasák, foto: Tour du Rwanda

Příležitost dostali cyklisté v úniku

Ve čtvrté etapě Tour du Rwanda se konaly dva závody v jednom dni. Šanci dostali jezdci v úniku, kteří měli větší časovou ztrátu, a ti se utkali o vítězství v etapě. Favorité celkového pořadí a lídři svých týmů dokončili pohromadě s nevelkou časovou ztrátou, takže v průběžném pořadí se nic nezměnilo.

Dnes odjelo 8 mužů, mezi nimiž byl nejznámějším Pierre Rolland (B&B). Nejnebezpečnějším však byl Belgičan Teugels z Tarteletto, který po včerejší etapě ztrácel na vedoucího muže necelé 4 minuty, takže ve chvíli, kdy měli uprchlíci k dobru přes 6 minut, se oblékl virtuálně do trikotu lídra závodu. Ten sice nakonec nezískal, ale i tak na své aktivitě vydělal: posílil svou pozici nejlepšího vrchaře.

Hlavní skupina se všemi favority měla situaci pod kontrolou. V cíli patnáctka všech cyklistů z popředí průběžného pořadí ztratila na vítěze Valentina Ferrona z týmu Total Direct Energie 1:29, a tudíž nic převratného se nestalo.

Ferron v závěrečném stoupání poodjel společně s Rollandem ostatním členů z úniku a spolu si to rozdali o etapu. 23letý Francouz vrchařských parametrů (174cm/67kg) neměl k 34letému slavnému krajanovi žádnou úctu a na cílové čáře byl o délku dvou bicyklů dříve.

Letos ve Rwandě vládnou mimo afričtí jezdci, což komentoval šéf rwandského cyklistického svazu slovy, že je tu letos velmi silná konkurence, což je skvělé, a měla by to být pro mladé Rwanďany škola a motivace být příště lepší.

Author Reflex 16"

Prodám dámské kolo Author Reflex 16", vše...

2000 ,- Více..

prodám specialized s works

prodám specialized s works - vidla Fox...

19500 ,- Více..

Schmolke TLO

Prodám řídítka Schmolke Oversize Compact TLO...

9900 ,- Více..

SCOTT CR1 PRO rámový set

Dobrý den, prodám silniční rámový set (vše...

9000 ,- Více..