Prologem odstartoval čtyřetapový Boucles de la Mayenne s třemi českými jedzci na startu

26.05.2023 | Jiří Vlasák, foto: Sprint Cycling Agency/UAE Emirates

Prologem odstartoval čtyřetapový Boucles de la Mayenne s třemi českými jedzci na startu

Úvodní dějství francouzského závodu kategorie 2.Pro vyhrál Ivo Oliveira z UAE Emirates. Všichni tři čeští jezdci na startu, tedy Tomáš Bárta, Michal Schlegel a Daniel Babor uzavírali výsledkovou listinu.

Závod, který je v kalendáři UCI od roku 1975, přilákal letos na start z nejznámějších jmen Arnauda Démara (Groupama-FDJ), Benoit Cosnefroye (AG2R-Citroën) či Marca Hirschiho (UAE Emirates).

Mayenne je departement na severozápadě Francie. Závod má kromě prologu ještě tři etapy, v nichž by měli uplatnit své schopnosti klasikáři a sprinteři.

Úvodní prolog se jel na zvlněné trati o délce 4,1 km. Ivo Oliveira byl rychlejší o 2 sekundy než Axel Zingle (Cofidis) a o 3 než Benoit Cosnefroy, jeden z horkých favoritů celého závodu. Arnaud Démare na 6. místě ztratil 6 a Marc Hirschi na 21. místě 12 sekund.

Poslední měsíc jsem se soustředil na tuto etapu a opravdu tvrdě na tom pracoval. Věděl jsem, že je to druh závodu, který mi vyhovuje, protože se podobá závodům na dráze, a tak jsem věděl, že mám šanci na vítězství. Nyní se pokusíme bránit žlutý dres,“ uvedl Oliveira na týmových stránkách.

Čeští zástupci v dresu Caja Rural se umístili v samém závěru 122členného startovního pole.

Závod lze sledovat na Eurosportu.

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE