První etapu Occitanie vyhrál Andrea Vendrame (AG2R Citroën)

10.06.2021 | Jiří Vlasák, foto: La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi

První etapu Occitanie vyhrál Andrea Vendrame (AG2R Citroën)

26letý Ital ve službách francouzského celku atakoval 30 km před cílem a našel dost sil na to, aby o několik vteřin odolal náporu početné skupiny pronásledovatelů a pro zítřek si oblékl dres průběžně vedoucího závodníka.

Úvodní etapa čtyřetapového La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi z Cazouls-Lès-Béziers do Lacaune Les Bains měřila 157 km a měla zvláštní podobu: nejprve 70 km ve zvlněném terénu, poté 12 km se 6,5 % na vrchařskou jedničku, následoval opět mírně zvlněný profil a po sjezdu přišlo na řadu posledních 15 km ve spíše pozvolnějším stoupání.

Tenhle závod je sice z kategorie 2.1, ale v minulosti ho dvakrát vyhráli Nairo Quintana i Alejandro Valverde a naposledy vloni Egan Bernal.

V první části etapy se na čele ustálil únik sedmičky, v níž měli z World týmů zastoupení Astana (Fedorov), Movistar (Hollmann) i AG2R (Duval). Získali až 5 minut. Nejdéle v úniku odolával Juri Hollmann.

30 km před cílem zaútočila dvojice Merhawi Kudus (Astana) a Andrea Vendrame (AG2R). 8 km před cílem odpadl Kudus a naopak na Vendrameho se dotáhli Gianluca Brambilla (Trek) a Marti Marquez (Kern Pharma).

Jenže Vendrame měl na to, aby i jim kilometr před cílem odjel a s minimálním náskokem 4 vteřin uhájil vítězství před 40člennou skupinou pronásledovatelů.

Závod se jede bez české účasti.

Author vision 16"

Prodám Author vision 16" ,XT, vidlice rock...

9000 ,- Více..

Prodám pánské kolo Merida Cross...

Prodám pánské kolo Merida Cross SR Suntour,...

12500 ,- Více..

Prodám kvalitní kolo Author

Prodám kvalitní kolo author. Výbava shimano...

4000 ,- Více..

Tretry DMT KR1 vel.42

Prodam tretry DMT KR1, velikost 42, opravdu...

3200 ,- Více..