Quintana bude příští rok závodit na úrovni WorldTour. Kde, to zatím nemůže oznámit.

19.11.2022 | Jiří Vlasák, foto: Tour de France

Quintana bude příští rok závodit na úrovni WorldTour. Kde, to zatím nemůže oznámit.

Kauza Naira Quintany začíná být notoricky známá. Na jejím konci je otazník, zda, případně kde najde nové angažmá minimálně pro další rok. Čerstvě se nechal slyšet, že určitě bude závodit na té nejvyšší úrovni, ovšem kde, to zatím nemůže sdělit.

Takže v rychlosti. Šesté místo na Tour de France, ústní dohoda s dosavadním týmem Arkéa Samsic na další tři roky, zjištěny stopy tramadolu, který zatím není na seznamu zakázaných látek, ale na vyškrtnutí ze závodu to stačí, takže výsledky z Tour anulovány. Prohlášení Quintany, že má čisté svědomí, a odvolání, které je ale následně zamítnuto. Rozchod s Arkéa Samsic a hledání nového týmu. Nabídka od kontinentálního Medellinu je s úsměvem odmítnuta. Toliko doteď. A nejnověji?

Pro kolumbijskou tiskovou agenturu EFE před „svým“ domácím závodem Gran Fondo sdělil, že už má dohodnuto, že bude i příští rok závodit na úrovni WorldTour. Brzo se dozvíme, kde to bude.

"Příští rok bude Nairo Quintana na televizních obrazovkách závodit v jednom z nejoblíbenějších závodů na mezinárodní úrovni," řekl.  "Víc teď nemůžu říct. Dívám se dopředu a budu šlapat, jak jen to půjde. Chci zůstat motivovaný vyhrávat závody a reprezentovat svou zemi.“ Přitom nevyvrátil návrat do starého týmu Movistar. „To je jedna z možností, mám s týmem dobrý vztah. Ale nejdůležitější je, že mám několik možností, jak pokračovat v závodění."