Rebellin pokračuje na úrovni prokonti

21.10.2019 | Jiří Vlasák, Foto: Stefano Sirotti

Rebellin pokračuje na úrovni prokonti

Davide Rebellin (roč. 1971) pořád nemá dost. Ve svých 48 letech podepsal smlouvu s nově vzniklým prokontinentálním týmem s maďarskou licencí Epowers Factory Team! Davide Rebellin je naprostý nezmar a s profesionální cyklistikou to nejspíš doklepe až do důchodu.

Do světa velké cyklistiky vstoupil ve svých 21 letech a až do roku 2008 jezdil v nejvyšší divizi v mnoha týmech, nejdéle 7 let v německém Gerolsteineru. Jenže i on se zapletl s dopingem, takže ne všude byl vítaným členem. Měnil proto prokontinentální týmy s kontinentálními, přičemž jen v jednom období, 2013 – 2016, někde zakotvil trvaleji. Shodou okolností se v tehdy prokonti polském CCC potkal s Josefem Černým a Janem Hirtem.

Rebellin byl v době své vrcholné výkonnosti především vynikající klasikář a jezdec kratších etapáků. Vyhrál z nejznámějších jednorázovek třikrát Valónský šíp, Lutych, Amstel či San Sebastian, výborně si vedl na podzimních italských tradičních jednorázových závodech Giro dell´Emilia či Tre Valli Varesine atd. Ovládl i etapáky Tirreno-Adriatico a Paris-Nice. Na Grand Tour se mu ale nikdy příliš nedařilo, dokázal dojet 6. na Giru a 7. na Vueltě. V roce 2012 stanul na podiu Okolo Slovenska a totožnou 3. příčku obsadil v roce 2016 na Czech Cycling Tour.

Už už prosakovaly zprávy, že Rebellin letos končí, aby se vynořil opět v nějakém „exotickém“ týmu. A dovolím si odhadnout, že ho nevzali pouze jako mentora mladých.

Tým má sice maďarskou licenci a 5 domácích závodníků, ale na soupisce jasně dominují Italové. Pouze 5 lidí je starších 25 let a snad kromě Atapumy, kterému je 31, přichází z Cofidisu a má za sebou minulost v týmech BMC a UAE, by všem ostatním mohl Rebellin s přehled dělat otce.

oválný převodník ROTOR QX1 32

Prodám špatně objednaný převodník viz odkaz....

1500 ,- Více..

Prodám 26" Kolo

Při rychlém jednání sleva. Výbava: zadní...

4000 ,- Více..

silniční tretry Tiebao 42-42,5 (nové)

Prodám silniční tretry Tiebao – odpovídá...

1800 ,- Více..

Amulet mini 16"-poslední kus za 3179...

AKČNÍ CENA - SLEVA 40% Zcela nové nejeté...

3179 ,- Více..