Rumburský tým UNLIMITED KM TRADING CZ plánuje rok 2022

23.01.2022 | TZ Unlimited

Rumburský tým UNLIMITED KM TRADING CZ plánuje rok 2022

Rok 2021 je definitivně za námi a s rokem 2022 přicházejí samozřejmě nové plány. Stojí před námi několik jasných úkolů. Máme vytyčeny dva hlavní cíle. Prvním je navázat na minulý rok a udržet si bezva partu kamarádů a lidí, co se starají a pomáhají s naším týmem. Druhým je posunout se ve výkonnosti o stupínek výš. K tomu nám snad pomůžou i důležité etapové závody.

Co se týká tréninku, tak pokud pomineme zimní přípravu, která je z části na trenažérech, venku a třeba i na sněhu, začneme letos v únoru na týmovém soustředění ve španělské Andalusii, kde včetně mládeže budeme 10 dní najíždět první kilometry v „teple“ a sázíme na to, že to členy našeho týmu dokáže posunout o kousek dál, jak sportovně, tak i dalším stmelením kolektivu. Po návratu se pomalinku roztočí závodní kolotoč, který začíná již 27. 3. 2022, dnes již kultovním silničním závodem série Škoda cup 2022 Brno – Velká Bíteš – Brno. V průběhu roku nás čeká několik desítek závodů, jako Krakonošův cyklomaraton, Beskyd Tour, Malevil Cup a i seriálů Peklo severu, Českolipský silniční pohár, RoadCup, Giant Liga a další. Postaráno bude opravdu o zábavu jak pro čisté silniční cyklisty, tak pro MTB sekci, která v letošním roce bude určitě znovu vystrkovat drábky.

Chystáme se i na etapové závody, kterých bychom letos chtěli zařadit více. V plánu bude stejně jako v minulém roce RRB Tour, plánujeme na podzim zkusit odjet etapový závod v cizině a největším letošním překvapením by měla být účast ženské části týmu na Tour de Feminin, pokud se v této těžké době závod rozjede. Organizaci závodu řídí Honza Novota se Simonou Davídkovou a jedná se o závod mezinárodních rozměrů v našem regionu Českého Švýcarska. S Honzou Novotou jsme si plácli a tak by se měly naše dresy objevit po boku nejen profesionálních závodnic, ale třeba i reprezentačních dresů jednotlivých států.

V mládeži bychom se chtěli soustředit na závody v regionu a absolutní prioritou je Českolipský silniční pohár, kde obhajujeme absolutní vítězství v kategoriích kadetů a starších žáků. Naše mládež sklízela úspěchy nejen v našem regionu, ale i například na Beskyd Tour a dalších krásných závodech nejen v České republice. Postupně chceme naši mládež ještě rozšířit a stabilizovat.

Velikou událostí by i letos měl být Tour de Zeleňák, který je skvělým závodem a perfektní možností představení našeho týmu v centru Rumburku. V minulých letech náš tým dokázal, že není pouze do počtu a po boku našich dospělých závodníků, se ukázala ve skvělé formě i naše mládež. Další velkou akcí bude Mistrovství České a Slovenské republiky v Mladé Vožici, kde bude pro naše závodníky velikou zkušeností se postavit na start závodu po boku těch nejlepších závodníků z obou zemí.

Je samozřejmě potřeba podotknout, že bychom rádi poděkovali nejen našim sponzorům, že s námi pokračují do sezóny 2022 (KM TRADING CZ, STRAVOVÁNÍ HOLEC, PROPROJEKT, STAMIMAX, NUTRI CLINIC, POSEDLA, ENERVIT, TISK ŠEDIVÝ KL, KALAS), ale i městu Rumburk za podporu v roce 2021 a budeme se těšit na další spolupráci v roce letošním.