Schmid vyhrál Coppi e Bartali. Černý 6. a Vacek 7. v závěrečné časovce

25.03.2023 | Marek Matějka, foto Sirotti

Schmid vyhrál Coppi e Bartali. Černý 6. a Vacek 7. v závěrečné časovce

Mauro Schmid uhájil celkové vítězství na etapovém závodě Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Tým Soudal Quick-Step získal obě vítězství v poslední den italského závodu. Časovku na 18,6 kilometru vyhrál Rémi Cavagna. Dařilo se i Čechům, Josef Černý skončil šestý a Mathias Vacek sedmý.

Pouze šest sekund dělilo Josefa Černého (Soudal Quick-Step) a Mathiase Vacka (Trek-Segafredo), zatímco Černý ztratil na kolegu Rémiho Cavagnu 29 sekund, Vacek zaostal o 35 sekund. Cavagna si poradil poměrně s přehledem, druhého Michaela Hepburna (Jayco AlUla) porazil o 18 sekund a třetího Bena Healyho (EF Education-EasyPost) o 19 vteřin. Irský mistr v časovce se díky tomuto výsledku posunul až na konečné pódium. 

Na Maura Schmida to však ani tak nestačilo, Švýcar není excelentním časovkářem, ale celkový triumf uhájil s náskokem 16 sekund před Jamesem Shawem (EF Education-EasyPost), Healy skončil třetí. Je to skvělý pocit, že moje první letošní vítězství přišlo v podobě etapového závodu. Nebyl jsem si jistý, jestli přežiju všechna stoupání, ale jezdilo se mi lépe, než jsem čekal. Dvě etapy a celkové pořadí, myslím, že nemůžeme být šťastnější, řekl Schmid po závodě. Trochu jsem dnes trpěl, protože jsem v prostřední části jel příliš tvrdě, což mě znervózňovalo, ale v cíli jsem se uklidnil, protože v závěru jsem měl v celkovém pořadí dost vteřin k dobru. Byl to těžký týden, ale můžeme být hrdí na to, jak jsme jeli jako tým.

Cavagna si na Coppi e Bartali připsal hned dvě vítězství, první triumf si zajistil už v úvodní etapě. Tato časovka byla mým největším cílem. Byla to technická trať, ale neriskoval jsem a na rovinkách jsem jel na plný plyn, abych tam získal vteřiny. Jsem se svým výkonem spokojený. Třešničkou na dortu je, že Mauro skončil první v celkovém pořadí. Cítím, že forma je na místě, a teď se těším na Okolo Baskicka.

Karel Vacek (Corratec) obsadil 77. místo se ztrátou 2:37. Žádný z českých cyklistů nezaznamenal přední umístění v konečném pořadí. 

Schmid vyhrál také bodovací soutěž, nejlepším vrchařem se stal Francouz Alexis Guerin (Bingoal WB) a nejlepším mladým jezdcem byl vyhlášen Healy.


 

Podporují nás

ActiveTour
BikeTour
Canyon
Continental
Cratoni
Cube
CYKLOŠVEC
Cyklotrener
Ekoi
ENDORPHINE
ENDURA
Equator
ESI
Fanatik
Flashsport
ForBikes
Fulcrum
HJC
Kalas
Knog
Kolokram
Koloshop
LETAPE
Lapierre
LOOK
MOJEKOLO
Penco
ProgressCycle
ROUVY
Santini
Schindler
SPKOLO
Tubolito
Veloklasik
ZOOKEE