Štybar 7. na Primus Classic. Vyhrál Sénéchal

18.09.2021 | Marek Matějka, foto Deceuninck - Quick-Step Cycling Team / Getty Images

Štybar 7. na Primus Classic. Vyhrál Sénéchal

Belgický jednorázový závod Primus Classic vyhrál Florian Sénéchal. Jeho týmový kolega Zdeněk Štybar skončil sedmý. V akci byl opět také Mathieu van der Poel.

Závodníci Deceuninck - Quick-Step byli v průběhu 198 kilometrů dlouhého závodu hodně aktivní. Julian Alaphilippe nejdříve zaútočil společně s Mathieu van der Poelem. A zkoušel to víckrát. 38 kilometrů před cílem nastoupil i Zdeněk Štybar, ale byl dostižen. Po dalším Alaphilippově útoku vznikla malá skupina čele, kde nechyběl také Van der Poel.

Ale ani to nebyla rozhodující chvíle. Deceuninck - Quick-Step měl velkou početní převahu a snažil se toho využít. Van der Poela zastavil defekt a do útoku vyrazili Mikkel Honoré (Deceuninck - Quick-Step) se Sénéchalem a Toshem van der Sandem (Lotto Soudal), Jasperem Stuyvenem (Trek - Segafredo) a Simonem Clarkem (Qhubeka NextHash). 

Skupinu pronásledovatelů vedl tým Alpecin - Fenix pro Van der Poela, ale už bylo pozdě. O vítězství jela skupina čtyř na čele. Honoré zkusil odjet 6 kilometrů před cílem. Nedostal prostor, tak to zkusil Sénéchal a po něm opět Honoré. Dán byl opakovaně aktivní, ale rozhodlo se ve spurtu skupiny a nejrychlejší byl Sénéchal před Van der Sandem a Stuyvenem. Štybar do cíle přivedl druhou velkou skupinu s odstupem jedné minuty. Hned za ním dokončil Van der Poel.


Kazeta Sram XX1 Eagle XG-1299 Gold...

Prodám novou kazetu Sram XX1 Eagle XG-1299...

8600 ,- Více..

Skládané kolo na rámu Scud 29"

Nové horské kolo na rámu Scud. Bike má pohon...

17999 ,- Více..

Focus Blackforest 2.0

Horské kolo Focus Blackforest 2.0, předností...

16390 ,- Více..

Skládané kolo na rámu Scud 29"

Nové horské kolo na rámu Scud. Bike má pohon...

14999 ,- Více..