Štybar plánuje cyklokrosy a chystá se na gravelový šampionát

28.09.2022 | Marek Matějka

Zdeněk Štybar plánuje částečný návrat do terénu. Letos si vyzkouší premiérové mistrovství světa na gravelu a nebude chybět ani na táborském světovém poháru v cyklokrosu.

Po skončení silniční sezóny si Štybar prodlouží závodní nasazení v terénu. Společně s dalšími silničními profesionály pojede elitní závod na prvním gravelovém mistrovství světa v Itálii, které pořádá bývalý vítěz Milán - Sanremo Filippo Pozzato. A 23. října by se měl postavit na start světového poháru v Táboře. "Se Zdeňkem nemáme žádnou konkrétní dohodu, ale řekli jsme si, že by měl letos v Táboře určitě startovat," zní od pořadatelů. "Které další krosy Zdeněk pojede, bude záležet na tom, jak se mu bude dařit v Táboře."

Největším cílem bude světový šampionát v Táboře v roce 2024. Podporu mu přislíbil také jeho nový tým BikeExchange - Jayco, kam přestoupí z Quick-Stepu od 1. ledna 2023. Trojnásobný mistr světa získal první titul právě v Táboře a návrat na svou oblíbenou trať by mohl být vyvrcholením jeho cyklokrosové kariéry, která v posledních letech ustoupila snaze vítězit na silnici.