Tým B&B Hotels má pouze dva týdny na nalezení nového sponzora

16.11.2022 | Marek Matějka

Jerome Pineau, ředitel celku B&B Hotels-KTM přiznal, že nemá žádného sponzora a týmu hrozí zánik. Pineau pro Le Télégramme řekl, že má na zajištění financování už jen dva týdny.

Pineua v červenci oznámil, že sehnal nové partnery a ti zajistí navýšení rozpočtu pro druhodivizní tým mužů, vznik ženské profesionální sestavy a vznik akademie pro mladé závodníky. jenže nic z toho se nejspíš nestane. "K dnešnímu dni stále čekáme. Stále pracujeme na dokončení našeho projektu, mužského týmu na velmi vysoké úrovni, ženského týmu a akademie, ale ještě potřebujeme čas. Úřadům jsme sdělili, že potřebujeme ještě další dva týdny, abychom získali odpovědi a předložili UCI a DNCG solidní dokumentaci," řekl pro Le Télégramme. 

Pokud se do dvou týdnů situace nevyjasní, tým s největší pravděpodobností zanikne a závodníci s podepsanými smlouvami budou volní. V minulých týdnech se spekulovalo o dalších možnostech, Pineau nabízel své závodníky a personál týmu Israel-Premier Tech a jezdcům bylo oznámeno, že si mohou hledat jiná angažmá, protože s financemi to nevypadá dobře. Zatím však žádný závodník neoznámil změnu.